Monika Pundziūtė-Monique: „Savo vestuvėse iš svečių surinksiu telefonus“

Tiketa 2021-10-13

Atlikėjos Monikos Pundziutės-Monique žvaigždė sužibo prieš penkerius metus triumfavus televizijos projekte „X Faktorius“, tačiau dėl savo talento, drąsos, puikios muzikos bei spalvingos asmenybės atlikėjos žvaigždė kasmet žiba vis ryškiau. Rugsėjį savo 24-ąjį gimtadienį atšventusi Monique atvirame interviu prabilo apie prabėgusią vasarą, mėgstamus atlikėjus, santykius su muzikos prodiuseriu Pauliumi Vaicekausku bei savo vestuvių viziją.

– Sveika, Monika! Baigėsi dar viena nuostabi lietuviška vasara. Papasakok – kaip atrodė tavo vasara?

– Labas! Baigėsi kažkaip įtartinai per greitai. Gal dėl to, kad buvau įnikusi į darbus. Žinoma, būta ir pramogų, bet po tokio ilgo laiko vėl koncertuoti buvo daug kartų maloniau, nei bet kokia pramoga.

– Vasarą tau gavosi šiek tiek pakeliauti. Kur buvai, ką pamatei?

– Pirmą kartą aplankėme Maltą. Nors gyvenome Sent Džiulianso mieste, didžiausiu atradimu tapo ir įspūdį paliko sostinė Valeta. Sakėme, jei ir grįžtume į Maltą, tai tik atgal į sostinę. Taip pat, jau seniai reikėjo kelionės su geriausia drauge. Šiemet, pirmą kartą kartu atostogavom kažkur ne Lietuvoje. Pasirinkome Italiją. Pamatėme keturis miestus per penkias dienas, susiradom draugų ir susikūrėm daug prisiminimų. O aš gavau ir savo italų kalbos įgūdžius patikrinti.

– Ar galėtum įvardinti didžiausius asmeninius šios vasaros atradimus?

– Išorėje viskas sena gera. Viduje vyksta labai daug atradimų ties požiūriu į save. Mokausi būti sau atlaidesnė, labiau tikėti savo jėgomis. Būti labiau kontrolėje savo pačios emocijų ir reakcijų. Toks etapas – koncentracija į savo vidinę būseną – labai reikalingas ir, girdėjau, populiarus tarp mano amžiaus žmonių.

– Ar pati labiau mėgsti aktyvų poilsį, ar ramybę?

– Ramybę. Mano darbuose ir kasdienybėje yra daug aktyvumo. Balansui reikalingas ramus poilsis.

– O apskritai ar dažnai turi tokių dienų, kai gali leisti sau nieko neveikti?

– Daug mano darbų neturi taip vadinamo „deadlaino“. Kad ir dainų kūrimas, ar gitaros mokymasis. Labiau yra taip: kiek pasidarysiu, tiek ir turėsiu. Tad dienų, kai galiu kiurksoti ir nieko neveikti atsiranda, tačiau laiką išnaudoju būtent tokiems darbams.

– Rugsėjį tau suėjo 24-eri. Kaip apibūdintum 23-iuosius savo gyvenimo metus vienu žodžiu?

– Perversmas. Nes viskas keitėsi. Gal taip atrodo kiekvienais metais, nežinau. Bet aš laiminga dėl pokyčių, kurie įvyko.

– Esi laikoma pop žanro atstove, tačiau su vasarą pristatytu kūriniu „Friends“ krypsti į roko pusę. Ar nuo šiol būsi rokerė Monique?

– Nemėgstu etikečių. Netikiu jomis. Tikiu tik tuo, kad tokia muzika, kokią pavyko sukurti su „Friends“ manyje pažadina daugiausiai džiaugsmo. Tiek man tereikia.

– Kiek dar per karantiną sukurtų, bet dar neišleistų dainų slepi savo užantyje?

– Dainų užslėptų yra daug, bet tik ypatingiausios išvys dienos šviesą. Kiekvienai ateina savas laikas. Vienai iš tų užslėptų dainų niekaip negimė priedainis – kūrėm, rašėm, sėdėjom, nors tu ką, niekas negimsta. Sugrįžom prie jos po pusmečio, neužtruko nė 10 minučių – priedainis gimė. Kartais reikia tiesiog klausyti nuojautos.

– Kokios muzikos klausai pati? Ar galėtum pasidalinti savo muzikiniais atradimais?

– Muzikos klausau irgi neskirstydama į etiketes. Dažnai važiuodama automobiliu klausau grojaraščių, kuriuose tik man negirdėti atlikėjai, įvairiausių žanrų. Iš lietuvių mano naujausi atradimai yra grupė „jauti“, atlikėjas HEAVS, o Donato Montvydo albumo „1987” privalu paklausyti kiekvienam! Užsienio atlikėjų atradimai – Noga Erez.

– Praeityje teisėjavai tiek „Lietuvos Balse“, tiek „Lietuvos Balse. Vaikai“ – su kuo yra sunkiau dirbti: vaikais ar suaugusiais? Ko tave pačią išmokė tokie projektai?

– Su vaikais ir suaugusiais darbas vyksta labai skirtingai. Negaliu pasakyti, kad su kažkuriais sunkiau, tik kitaip. Išmokau kantrybės, geriau įsiklausyti į kitą, o bendrai buvo tiesiog labai smagus procesas varžytis, bendrauti, įveikti iššūkius ir matyti, kaip prisijungia palaikyti žiūrovai. Esu visiems beprotiškai dėkinga, kad balsavo už Meidę iš suaugusiųjų balso – kiekvienam atskiras apkabinimas už jos pergalę. Taip pat mano merginos iš vaikų balso – Lėja ir Atėnė, linkėjimai joms ir visiems, kurie jas taip stipriai palaikė.

– Rugsėjį dalyvavai TV projekte „Maestro“, kur varžeisi neįprastame sau amplua – dėl geriausio dirigento titulo. Ar esi turėjusi panašios patirties?

– Turėjau tiek patirties, kiek mus išmokė solfedžio pamokoje. Palyginus su tuo, ką dirigentas iš tikrųjų turi daryti atsistojęs priešais orkestrą, savo turėtą patirtį įvardyčiau „arti nulio“. Dirigento profesija yra labai sudėtinga ir dėl to labai gerbtina, tačiau daugelis nesupranta, kad šis darbas nėra tik „pamojuoti rankomis“.

– Kai beveik prieš metus viešai pristatei savo širdies draugą Paulių, žiniasklaidoje jis buvo apibūdinamas, kaip „ilgai slėptas Monique mylimasis“. Kiek laiko draugavote prieš nutariant apie tai paskelbti viešai?

– Iki viešo paskelbimo draugavome metus. Tie santykiai atnešė tiek daug džiaugsmo ir šviesos į mano gyvenimą, kad sunku buvo juo nesidalinti ar kažkaip specialiai slėpti. Važiuoju į kelionę ir atrodo negaliu net pasakyti su kuo, jaučiausi absurdiškai. Manau, kad apie meilę reikia daugiau kalbėti.

– Viename interviu esi sakiusi, jog santykiuose esi „degtukas“. Jei tu „degtukas“, kas santykiuose yra Paulius?

– Stengiuosi nebūti „degtukas“, mokytis iš Pauliaus. Jis labai ramus ir anksčiau laiko nekuria trisdešimt penkių scenarijų, ką daryti, jeigu bus taip, o ką daryti jeigu bus anaip. Mane traukia emocinis intelektas. Paulius turi jo apsčiai.

– Ar būna, jog su darbu susijusios temos pradeda dominuoti jūsų buitiniuose pokalbiuose? Pavyzdžiui, ar būna tokių momentų, kai turite sąmoningai nustoti kalbėti apie darbą?

– Nebūna. Abu mylim tai, ką darom, bet turim ir kitų temų tarpusavyje. Jos kažkaip gražiai įsipaišo į bendrą vaizdą ir mums netrukdo.

– Šią vasarą su Pauliumi turėjote romantišką pikniką ant jūros kranto. Ar tai buvo pats romantiškiausias pasimatymas tavo gyvenime, o gal esi turėjusi dar romantiškesnių?

– Man romantika yra siurprizai. Mėgstu kartais nežinoti, kur važiuosim, kur valgysim, ką pamatysim.  Paulius labai atkreipė į tai dėmesį. Todėl romantiką jaučiu ir išvažiavusi kartu į Italiją, kur daug įspūdingų vaizdų, kvapų, skonių ir patirčių. Romantikos atsiranda ir važinėjant naktį po miestą su kavos puodeliu iš degalinės.

– Ką patartum kartu ir gyvenančioms, ir dirbančioms poroms – kaip išlaikyti romantiką?

– Svarbu itin nuodugniai pasikalbėti apie vienas kito ribas ir jas gerbti. Surasti būdą tikrai įmanoma, kai abu žmonės gerbia vienas kitą ir nori būti kartu.

– Esi juokavusi, kad vestuvės yra viskas, ką vasarą matai socialiniuose tinkluose. O ar pati jau galvojai apie savo vestuves? Kaip atrodytų Monikos Pundziūtės vestuvės?

–  Kai pamatau kitų vestuves, visad pagalvoju ar rengčiausi tokią suknelę, ar rinkčiausi tokią erdvę, kokias taisykles ar išimtis taikyčiau. Tai tikrai žinau, kad vakarėlyje po ceremonijos norėčiau surinkti iš visų svečių telefonus. Kad pasimėgautume vienas kito kompanija, neprifilmuotume nereikalingų storių į „Instagram“ ir neužkištume telefono galerijos bereikalingais nekokybiškais kadrais. Norėčiau duoti kiekvienam po polaroidą arba duoti kiekvienam svečiui įrašyti po balso įrašą palinkėjimams. Kažką, kas priverstų nusišypsoti prisiminimus per kiekvienas metines. Jei reiktų daryti dabar, manau darytume tik su pačiais artimiausiais žmonėmis. Gal net ir ne Lietuvoje. Labai norėčiau, bet pasvajosiu apie tai, kai ateis laikas.

– Kalbant apie mėgstamus dalykus, ne kartą esi save pavadinusi „jūros žmogumi“ – ar kada nors žadi kraustytis iš Vilniaus į pajūrį? O gal sostinės šurmulys tau netrukdo?

–  Man sostinės šurmulys yra žavus. Juk visi žino, kad tik žmonės gyvenantys prie jūros, tos jūros nevertina. Nenorėčiau, kad man taip nutiktų, todėl gal ir gerai, kad ji taip nėra ranka pasiekiama.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje