OKT / Vilniaus miesto teatras: Mama (rež. Kirilas Glušajevas)

OKT / Vilniaus miesto teatras: Mama (rež. Kirilas Glušajevas)

Pasirodymai:

09-24

antradienis


19:00

OKT / Vilniaus miesto teatras: Mama (rež. Kirilas Glušajevas) OKT / Vilniaus miesto teatras: Mama (rež. Kirilas Glušajevas)

Vilnius, Oskaro Koršunovo teatras

nuo 31,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.
Florian Zeller
 
MAMA
 
Režisierius - Kirilas Glušajevas
Kompozitorius - Gintaras Sodeika
Dailininkas - Marijus Jacovskis
 
Vaidina:
Mama Ana - Rasa Samuolytė
Tėvas Pjeras - Dainius Gavenonis
Sūnus Nikolia - Aurelijus Pocius
Mergina Elodi - Augustė Ona Šimulynaitė
 
*****
 
Florianas Zeleris – šiuolaikinis prancūzų romanistas, dramaturgas, scenaristas. Dar 2004 m. dramaturgas laimėjo „Prix Interallié“ prizą už savo romaną „Blogio susižavėjimas“. F. Zeleris parašė pjesių trilogiją „Mama. Tėtis. Sūnus“. 2020 m. pats dramaturgas režisavo kino filmą pagal trilogijos dalį „Tėtis“, kuriame vaidmenis sukūrė Anthony Hopkinsas ir Olivia Colman. Filmas gavo šešias nominacijas „Oskarų“ apdovanojimuose, įskaitant geriausio filmo apdovanojimą, o F. Zelleris laimėjo Oskarą už geriausią scenarijų. „Tėtis“ taip pat nominuotas keturiems „Auksinio gaublio“ apdovanojimams ir šešiems Britų kino akademijos apdovanojimams. Dramaturgo kūriniai įvertinti ir teatriniais apdovanojimais - tiek „Mama“, tiek „Tėtis“ apdovanoti prestižiniu Moljero apdovanojimu Prancūzijoje. F. Zelerio biografijoje - daugiau nei dešimt parašytų pjesių.
 
Pagrindinės „Mamos“ veikėjos Anos kasdienybė - tai migdomųjų tablečių, diazepamo ir alkoholio kokteilis, kuriuo ji mėgina nustumti šalin depresiją, ir namai bei šeima, dėl kurių ji iki šiol gyveno. Tačiau kaip motinai susitaikyti su tuo, jog jos vaikai jau užaugo, ir išmokti gyventi dėl savęs, rūpintis savimi, mylėti save?
 
Pasak spektaklio režisieriaus K. Glušajevo, spektaklio ašyje - moters tema ir šios temos kampas, kai moteris turi būti gera kitam: ji turi būti gera žmona, gera mama, gera dukra, tačiau ji nežino ir neranda laiko kaip ir kada būti gera sau. Tokiu būdu mama elgiasi su savo artimiausiais žmonėmis kaip su silpnesniais negu jie yra iš tiesų, dažnai netgi kenksmingomis priemonėmis bandant juos kontroliuoti, pateikiant tai kaip globojimą ir rūpestį. Mamos niekas niekada to nemokė ir neakcentavo - tai gana gili psichologinė opa mūsų visuomenėje, kurios finale žmogus lieka vienas su savimi ir savo skausmu, jis nežino kaip toliau elgtis.
 
Premjera - 2023 m. gruodžio 17 d.
Spektaklio prodiuseris - OKT/Vilniaus miesto teatras
Pastatymą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
 

Dėmesio! Spektaklio metu naudojamos blyksinčios šviesos.
Scenoje aktoriai rūko.Renginio organizatorius: Oskaro Koršunovo teatras, VšĮ

Organizatorius adresas: Ašmenos g. 8 Vilnius Vilnius

Organizatorius kontaktai: 8 5 2611877/ info@okt.lt