Jordan Rakei

Jordan Rakei

Pasirodymai:

07-10

trečiadienis


19:00

Jordan Rakei Jordan Rakei

Vilnius, Vieta bus patikslinta

nuo 39,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.

Nėra abejonių, kad Jordan Rakei yra vienas talentingiausių ir įdomiausių šių dienų kūrėjų. „Grammy“ nominacija, keturi itin gerai muzikos kritikų ir gerbėjų įvertinti albumai ir penktasis ambicingas darbas „The Loop“ pakeliui. Atlikėjo sąraše – bendri kūrybiniai darbai su muzikos pasaulio geriausiaisiais: „Disclosure“, Loyle Carner, Tom Misch, Bonobo, FKJ. 

Šiais metais nuolatos su muzika eksperimentuojantis atlikėjas save pristato iš naujo – leisis į turą po Europą, kuriame pristatys gegužę pasirodysiančio jau penktojo albumo „The Loop“ dainas. Jo turo geografija nusidriekė po daugelį gerą muziką vertinančių miestų – nuo Londono „Royal Albert Hall“ iki Oslo „Rockefeller Music Hall“. Vilnius – ne išimtis. Geros ir kokybiškos muzikos miestas vertas, kad jame savo pasirodymą surengtų ne kas kitas, o pats J. Rakei. 

„Muzika man – kaip sistema, algoritmas ar žaidimas. Turiu dainų, kurios man daug reiškia būtent dėl jų žodžių, jose nagrinėju nerimo ir artimojo žmogaus netekties temas. Tačiau apie tai mąstau daugiau logiškai ir mažiau – filosofiškai“, – J. Rakei pristato savo išskirtinį požiūrį į kūrybą, kurioje meistriškai susipina elektroninė muzika, soulas ir džiazas. 

Pirmuosiuose 2013 metais prasidėjusios J. Rakei karjeros puslapiuose –  EP albumai ir 2015-aisiais gauta „Grammy“ nominacija už kartu su „Disclosure“ jų albumui „Caracal“ sukurta dainą „Masterpiece“. 

Inovatyvių skambesių ir gyvybės kupiną debiutinį albumą „Cloak“ atlikėjas išleido 2016-aisiais, o 2017-aisiais tęsė su antruoju albumu „Wallflower“. Trečiuoju savo darbu „Origin“, pasirodžiusiu 2020-aisiais, J. Rakei pademonstravo naują muzikos kūrybos kryptį ir už tai sulaukė itin palankių vertinimų. 

Tuo pačiu metu, kai kūrė 2021-aisiais išleistą albumą „What We Call Life“, J. Rakei bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Loyle Carner bei Tom Misch. „Buvo puiku vienu metu ir justi, kad tvirtai laikausi muzikos pasaulyje, ir turėti laisvę eksperimentuoti su savo paties muzika“, – apie šį laikotarpį pasakoja atlikėjas. 

J. Rakei auditorija ypač išaugo, kai 2020-ųjų sausį, prieš pat smogiant pandemijai, jis buvo pakviestas atlikti savo dainas NPR „Tiny Desk“ projekte. „Tai buvo vienas didžiausių mano gyvenimo tikslų“, – apie pasirodymą, peržiūrėtą daugiau nei 1,7 milijono kartų, pasakoja atlikėjas. J. Rakei gyvai sesijas įrašė ir projekte COLORS bei „BBC 6 Music“. 

Kūrėjas sako, kad niekada nėra išleidęs dviejų vienodų albumų, o naujasis albumas „The Loop“ taip pat nebus išimtis. Tai girdėti jau išleistoje pirmojoje albumo dainoje „Freedom“, kurią kuriant J. Rakei didžiausią įtaką padarė gospelo ir soulo muzika. „Man laisvė reiškia liūdesio ir baimės nebuvimą bei gebėjimą priimti gyvenimo laimę“, – dainos tematiką apibūdina atlikėjas. 

„The Loop“ – išskirtinai ambicingas projektas, sukurtas asmeninio gyvenimo ir karjeros pokyčių pažymėtu laikotarpiu. Šalia jau įprasto drąsaus J. Rakei kūrybos stiliaus įraše skambės ir kvapą gniaužiančios orkestro bei choro partijos, hipnotizuojantys ritmai ir naratyvas, vedantis per tamsos ir vilties laikotarpius. 

Vienintelis muzikos eksperimentatoriaus koncertas įvyks liepos 10 d. VU Botanikos sode Kairėnuose. Bilietai prekyboje – jau nuo vasario 15 d., 10 val. Pirmiesiems – bilietai už geriausią kainą. 

https://www.jordanrakei.com/#/
https://www.instagram.com/jrakz
https://www.facebook.com/JordanRakeiRenginio organizatorius: Bravo events, UAB

Organizatorius adresas: Žalgirio g. 135, LT-08217 Vilnius, Lietuva

Organizatorius kontaktai: +370 5 2194353