Efterklang - Vilnius

Efterklang - Vilnius

Pasirodymai:

12-05

ketvirtadienis


20:00

Efterklang - Vilnius Efterklang - Vilnius

Vilnius, Kablys + Kultūra

nuo 31,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.

Danų muzikos reiškinys grupė „Efterklang“ žiemą surengs pasirodymą sostinėje

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną koncertą sostinėje. Pirmasis kalendorinės žiemos koncertas. Patvirtinta, kad gruodžio 5 d. į Lietuvą atvyksta danų muzikos reiškinys grupė „Efterklang“. Svajingos kamerinės popmuzikos ribas nuolat plečiantys „Efterklang“ grįžta į Vilnių pasidalinti priminimais. Vieni indie classical judėjimo lyderių, „Pitchfork“ vadinami apšarmojusiais „Arcade Fire“ ir „Grizzly Bear“ pusbroliais iš Danijos, verčia naują lapą savo skambesio kelionėse.

Šiemet 20-metį švenčianti grupė pagaliau išleido naują singlą „Getting Reminders“. Kartu pristatytas labai gražus dokumentinis filmas „Efterklang: The Makedonium Band“ ir paskelbtas didelis turas Europoje. Šiame koncertų ture paskelbti net 32 gyvi pasirodymai. Pirmieji koncertai gimtojoje Danijoje jau išparduoti, o Vilniuje „Efterklang“ laukiame žiemos pradžioje.

Bilietų į „Efterklang“ koncertą Vilniuje prekyba prasidės pirmadienį, kovo 25 d., tačiau jau šiandien „Efterklang“ gerbėjams siūloma sutaupyti ir įsigyti išankstinius bilietus pigiau. Presale‘as bus atidarytas kovo 21 d. 10 val. Sutaupyk! Tiesa, tam reikia specialaus kodo iš muzikos agentūros „8 Days A Week”.

Linkim kiekvienam gyvai patirti ir aplankyti šį koncertą.

Išankstiniai koncerto reikalai

Išankstiniai bilietai visada pigiau. Bilietų į „Efterklang“ pasirodymą sostinėje prekyba prasidės kovo 21 d., tačiau grupės fanai Lietuvoje jau gali įsigyti išankstinius bilietus ir sutaupyti. Tiesa, tam reikia kodo iš „8 Days A Week”. Parašyk jiems žinutę feisbuke arba adresu www.8dw.lt ir tau bus suteiktas specialus kodas. Kodai galios labai ribotą laiką. Nepramiegok. Presale’as atsidaro kovo 21 d. 10 val. ir bus atviras iki kovo 25 d. 10 val. Vieša prekyba „Bilietai LT" kasose ir internete www.bilietai.lt startuoja kovo 25 d. nuo 10 val.

Žanro klasika - pigiausių bilietų užteks greičiausiems.
Raginam jais pasirūpinti iš anksto ir sutaupyti.
O ko čia delsti?

Bendradarbiavimas ir bendruomenė visada buvo pagrindinės „Efterklang“ moralinio kompaso kryptys. Grupė nuolat ieško naujų būdų, kaip užmegzti prasmingą kontaktą su savo auditorija, būti išradinga ir įtraukiančia. „Nenorime groti žmonėms, norime koncertuoti ir kurti muziką su žmonėmis“, – pasakoja grupės narys Rasmusas Stolbergas, kuris Lietuvoje turi daug bičiulių.

„Naujausias singlas „Getting Reminders“ yra tarsi šviesos blyksnis. Jausmų domino efektas, kai paprastas priminimas, pavyzdžiui, nuotrauka, žodis ar sutikta meilė, staiga išlaisvina mūsų mintis“, - aiškina kitas grupės narys Casperas Clausenas: „Iš tikrųjų jaučiu tamsią ir labai politizuotą mus plėšančią jėgą. Noriu priminti sau, kad yra erdvė, egzistuojanti anapus ir tarp mūsų, kur galima laisvai patekti ir sutikti ten vieniems kitus.“

Šiltą intymaus singlo garsinį gobeleną gražiai papildo projekto „Beirut“ lyderio Zacho Condono trimitas. Grupės bendradarbių spektras itin platus: nuo smuikininko Peterio Brodericko, Vilniuje matyto Nilso Frahmo iki „Andromeda Mega Express Orchestra“ pučiamųjų sekcijos ar 70-ies mergaičių choro.

Nuo amžiaus pradžios „Efterklang“ įrašė daug kritikų gerai įvertintų albumų (pvz., „Magic Chairs“ IMPALA apdovanojimuose buvo išrinktas Europos nepriklausomos muzikos metų albumu) ir koncertavo visame pasaulyje, pristatydami savo garso pasaulį, kuriame novatoriškai susilieja pop, indie-rock, post-rock ir elektroninės muzikos elementai.

Grupė nuolat stengėsi laužyti įprastas tradicijas ir įtraukti auditoriją į kūrybinį procesą. Pradedant muzikinio ugdymo rėmimo iniciatyva „Efterkids“ ir baigiant publikos chorų formavimu – jie nuolatos ieško bendrystės akimirkų.

Apie Efterklang

Jau du dešimtmečius „Efterklang“ yra vieni ryškiausių Danijos kamerinės popmuzikos atlikėjų. Grupės pavadinimas iš danų kalbos verčiamas kaip „atminimas“ arba „atgarsis“. Kolektyvo branduolys, kurį sudaro trys vaikystės draugai: Madsas Braueris, Casperas Clausenas ir Rasmusas Stolbergas, nepasikeitęs nuo pat įsikūrimo. Gyvuose pasirodymuose šiam trio nuolat akompanuoja ir kviestiniai muzikantai. Pavyzdžiui, „Piramida“ turo koncertuose „Efterklang“ grojo su orkestru, o už būgnų sėdėjo Budgie iš legendinės grupės „Siouxsie & the Banshees“.

Jie patikrinti didžiųjų festivalių, įspūdingų kamerinių salių ir rimtų leidybinių kompanijų. Grupės albumus „Tripper“, „Parades“, „Magic Chairs“ ir „Piramida“ išleido leidyklos „The Leaf Label“ ir „4AD“. Paskutinius savo įrašus „Efterklang“ patikėjo kitai įrašų kompanijai „City Slang“, kurios klientų sąraše – ir mums gerai pažįstami vardai iš „8 Days A Week” garbės lentos.

„Efterklang“ savo gerbėjus žavi erdviomis kompozicijomis. Jų kūryba labai tinka dideliam kino ekranui ir yra itin kinematografiška. „Efterklang“ nuolat pasirodo kino ekranuose – juos galima pamatyti filmuose „An Island“ (rež. Vincentas Moonas), „The Ghost of Piramida“ (rež. Andreasas Koefoedas) bei šiemet prestižiniame CPH:DOX kino festivalyje Kopenhagoje pristatytame „Efterklang: The Makedonium Band“. Naujausias darbas - žavinga kelionė po Šiaurės Makedonijos muzikos pasaulį ir kūrybos proceso užkulisius.

Muzikantai neapsiriboja „Efterklang“ pasauliu. 2012-aisiais jie apjungė kūrybines pajėgas su būgnininku Tatu Ronkko iš Suomijos projekte „Liima“, keliskart koncertavusiame Baltijos šalyse. Kartu su kitais kompozitoriais kūrė operą „LEAVES: The Colour of Falling“, bendradarbiavo su belgų baroko ansambliu „Belgian B.O.X.“ „Efterklang“ frontmenas Casperas Clausenas taip pat yra išleidęs savo solinį albumą „Better Way“.

2021-aisiais Vilniuje jie pristatė tuo metu pasirodžiusį savo albumą „Windflowers“. Šio albumo įrašuose bei koncertuose dalyvavo žinoma muzikantė iš Lietuvos - Indrė Jurgelevičiūtė, be daugelio kitų projektų, grojanti grupėje „Merope". Prie „Windflowers“ skambesio prisidėjo ir žinomas elektroninės muzikos kūrėjas The Field.

Mūsų laukia dar vienas klasiškas ir kokybiškas koncertas sostinėje.
Nepraleisk šio danų koncerto!

Nuorodos:

https://efterklang.net
https://www.instagram.com/efterklang
https://twitter.com/efterklang
https://www.facebook.com/efterklang

Šis koncertų sezonas nusimato itin spalvingas!
Nepraleisk ir kitų „8 Days A Week“ koncertų:

05 31 – „La Femme“
06 01 – „Warhaus“
06 05 - Yungblud
06 10 – „Jungle“
06 15 – „Dry Cleaning“
06 16 – „Fontaines D.C.“
06 26 – „Sleaford Mods“
07 04 – Asafas Avidanas
07 05 – Two Feet
07 10 – Baxteris Dury
07 14 – Oliveris Tree
07 20 – Jacobas Collier
08 01 – Devendra Banhartas
08 15 – Jessie Ware
12 05 – „Efterklang“

Atrask. Daugiau. Muzikos.

8 Days A Week hq
tickets@8dw.lt
www.8dw.ltRenginio organizatorius: 8 Days A Week Agency, UAB

Organizatorius adresas: Islandijos g. 6, Vilnius

Organizatorius kontaktai: www.8dw.lt / tickets@8dw.lt