CAN ÇAKMUR: muziką prakalbinantis pianistas

CAN ÇAKMUR: muziką prakalbinantis pianistas

Pasirodymai:

06-12

trečiadienis


18:00

CAN ÇAKMUR: muziką prakalbinantis pianistas CAN ÇAKMUR: muziką prakalbinantis pianistas

Vilnius, Okupacijų ir laisvės kovų muziejus

nuo 11,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.

Atlikėjas
CAN ÇAKMUR (fortepijonas, Turkija)

Programoje:
Franz Schubert – Sonata fortepijonui c-moll, D. 958
Robert Schumann – „Drugeliai“, op. 2
Frédéric Chopin – Didysis žėrintis valsas Es-dur, op. 18; Keturios mazurkos, op. 24; Baladė Nr. 4 f-moll, op. 52

2017 m. Škotijos bei 2018 m. Hamamatsu (Japonija) tarptautiniuose pianistų konkursuose laimėjęs pirmąsias premijas, turkų pianistas CAN ÇAKMUR apibūdinamas kaip „muzikas, kurio idėjos ir išmonė pranoksta jo amžių. Be to, jis apdovanotas priemonėmis išreikšti savo vaizduotės turtingumą“ („Gramophone“).

Atlikėjas taip pat yra gavęs 2015 m. jaunojo muzikanto apdovanojimą 5-uosiuose Donizetti klasikinės muzikos apdovanojimuose Stambule, 2018 m. Veimaro Franzo Liszto muzikos universiteto DAAD premiją ir 2018 m. Stambulo kultūros ir meno fondo „Aydin Gün Encouragement Award“ apdovanojimą. C. Çakmur dalyvauja stipendijų programoje „G&S Pekinel Young Musicians on the World Stages“.

Kaip aistringas rašytojas ir kalbėtojas C. Çakmur yra parašęs daugiau kaip 50 straipsnių Turkijos klasikinės muzikos žurnalui „Andante“ ir kartais skaito paskaitas apie muziką įvairiose platformose.

Pianisto įrašus, įrašytus su „BIS Records“, entuziastingai įvertino tarptautinė spauda, jis pelnė du iš eilės Tarptautinės klasikinės muzikos apdovanojimus (ICMA) (pirmą kartą šių apdovanojimų istorijoje) už Metų solinį įrašą ir Metų jaunąjį atlikėją. Jo albumas „Without Borders“, kuriame daugiausia dėmesio skiriama George‘o Enescu, Leo Bartoko, Ahmeto Adnano Sayguno ir Dmitrijaus Mitropoulo muzikai, buvo išleistas 2022 m. gegužę. Šiuo metu pianistas rengia 11 albumų seriją, kurioje „BIS Records“ išleis visus pagrindinius Franzo Schuberto bei šio kompozitoriaus įkvėptus kūrinius. Albumai bus išleisti 2022–2028 m., minint 200-ąsias F. Schuberto mirties metines.

Jis yra koncertavęs įvairiose pasaulio koncertų salėse, įskaitant Londono „Wigmore Hall“, Glazgo koncertų salę, Eindhoveno „Muziekgebouw“, Tokijo operos teatrą, „Suntory Hall“, „Fondation Louis Vuitton“, taip pat prestižiškiausiose gimtosios Turkijos koncertų salėse.

Vienas svarbiausių pastarųjų metų įvykių pianisto karjeroje – Thomo Adéso kūrinio „In Seven Days“ premjera Japonijoje „Suntory Hall“ salėje su „Yomiuri Nippon“ simfoniniu orkestru, diriguojamu Masato Suzuki, „Festa Musica MUZA Kawasaki“ uždarymo koncertas su Tokijo simfoniniu orkestru, diriguojamu Tadaaki Otakos, ir puikiai įvertintas rečitalio debiutas „Foundation Louis Vuitton“. C. Çakmur koncertus įrašinėjo ir transliavo BBC 3, „Radio Musique France“, „Arte“, NHK, Turkijos nacionalinis radijas ir televizija, „Deutschlandfunk“ ir „Classic FM“.Renginio organizatorius: Pažaislio muzikos festivalis, VŠĮ

Organizatorius adresas: E. Ožeškienės g. 12, LT-44252, Kaunas, Lietuva

Organizatorius kontaktai: +37062026229