Bani Hill Band iš Sakartvelo koncertas

Bani Hill Band iš Sakartvelo koncertas

Pasirodymai:

07-25

ketvirtadienis


19:00

Bani Hill Band iš Sakartvelo koncertas Bani Hill Band iš Sakartvelo koncertas

Vilnius, Žemaičių dailės muziejus

nuo 10,60 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.
Bani Hill Band (Sakartvelas)
 
Lietuvą skersai ir išilgai išmaišę ir publiką visur apžavėję Bani Hill Band iš Sakartvelo grįžta su teigiama energija ir naujais kūriniais. Jauni, entuziastingi ir muzikaliai nepriekaištingi Bani išjudina kūną ir atveria širdį – pakartoti tikrai verta.
 
Septyni "Bani Hill Band" vyrai stulbinančiais vokalais, nepriekaištinga instrumentika ir originaliomis aranžuotėmis stipriai prikausto dėmesį. Drauge jie atlieka dainas iš įvairiausių tėvynės kampelių bei kitų Kaukazo tautų muziką, savyje apjungdami ištisą Kaukazo kultūrą. Įprasta, kad lietuvių bei kartvelų žmonės vieni kitus sutinka kaip gerus draugus. Taip pat ir muzikoje – šiltas kartvelų temperamentas mus žavi, pakylėja ir kviečia susiburti.
 
Sakartvelo chorų kultūra itin aukšta, jo daugiabalsiam dainavimui būdinga išskirtinė trijų balsų technika. Kartvelų kalba „bani“ reiškia „žema nata”. Šią natą vokalizuoja žemiausio balso savininkas ir visas skambesys derinamas prie jos – tokios daugiabalsės dainos keri savo nepaprastu grožiu. Pilnas Bani grupės skambesys kuriamas kartvelų simboliu – trijų stygų panduriu, akordeonu, rėminiu būgnu ir šiuolaikinės jėgos suteikiančiais klavišiniais, bosine gitara bei būgnais. Tradicinis panduris, savo forma ir išvaizda primenantis balalaiką, Sakartvele yra laikomas laimės ir džiaugsmo simboliu, neatsiejamu nuo daugumos švenčių bei ritualų.
 
„Bani Hill Band“ Kaukazo regione turi milijonus gerbėjų, jie labai mėgstami ir sėkmingai pasirodė Austrijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Izraelyje, Kazachstane, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, P. Korėjoje, Indijoje, o į Lietuvą 2024 m. atvyksta jau penktąkart, iš kur vyks koncertuoti į „Viljandi“ festivalį Estijoje.
 
Vaizdo įrašai:
 
 
Atlikėjai
 
Mate Pirtskhelava - liutna (panduri), vokalas
Raul Bitsadze - liutna (panduri), vokalas
Besik Metreveli – akordeonas, vokalas
Goga Nikoladze – bosinė gitara
Gela Gogishvili - vokalas
Besik Kvitsiani – klavišiniai, vokalas
Beqa Miqadze – būgnai
 
 
 
Bani Hill Band apšildys Dani Lança (Portugalija/Ispanija)
 
Barselonoje gyvenantis portugalų menininkas Dani Lança pastaruosius 25 metus aktyviai dalyvavo šio emblematinio miesto gatvės ir pogrindžio muzikos judėjime. Tiesioginis Manu Chao rumbos stiliaus atstovas ir jo bendrakeleivis jau daugiau nei dešimtmetį, 2024 m. Dani pristato savo naują originalių dainų rinkinį kastiliečių (ispanų), portugalų ir anglų kalbomis solo formatu. Girdėsime kūrinius atspindinčius daugiakultūrę Katalonijos metropolio įvairovę ir energiją. Tai bus dinamiškas pasirodymas, sukurtas judėti ir šokti pagal Barselonos rumbos, afro ir lotynų ritmus ir melodijas. Solo koncertas su gitara, balsu ir sempleriu, įkvėptas Barselonos žmonių ir jų istorijų.
 
Dani Lança yra nepriklausomai išleidęs aštuonis albumus, dalijosi scena su tarptautiniu mastu pripažintais atlikėjais, tarp jų Alpha Blondie, Caetano Veloso, Gilberto Gil ir kt.
 
 
Vaizdo įrašas:


Renginio organizatorius: Žemaičių dailės muziejus

Organizatorius adresas: Parko g. 1, 90113 Plungė

Organizatorius kontaktai: +370 640 64747/ zdmrenginiai@gmail.com