AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''FAUST IS DEAD''

AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''FAUST IS DEAD''

Pasirodymai:

11-05

antradienis


19:00

AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''FAUST IS DEAD'' AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''FAUST IS DEAD''

Vilnius, Menų fabrikas LOFTAS

nuo 21,20 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.

Spektaklis "Faust is dead"
pagal Mark Ravenhill pjesę

Režisierius/scenografas: Artūras Areima
Režisieriaus asistentė: Inga Sanakojevaitė
Kostiumų dailininkas: Artūras Areima
Vaidina: Monika Poderytė, Modesta Jakeliūnaitė
Video menininkai, operatoriai: Kornelijus Jaroševičius, Dinas Marcinkevičius
Šviesų dailininkas, operatorius: Paulius Jakubėnas
Kompozitorius: Kajus Sabaliauskas

Pjesę iš anglų kalbos vertė Andrius Jevsejevas
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

„Faust Is Dead“ - antroji Mark'o Ravenhill'o pjesė, kalbanti apie žmogiškąją egzistenciją; tai tamsus, šokiruojantis, tačiau ir juokingas, meditatyvus kūrinys, apjungiantis Mišelio Fuko filosofiją su Fausto herojaus archetipu. Pagrindinis pjesės veikėjas - populiarus filosofas; pramoginėje laidoje jis paskelbia apie žmonijos ir istorijos pabaigą, dėl šio pareiškimo yra viešai pasmerkiamas, tad galiausiai nusprendžia gyventi „paprasčiau“: drauge su jaunu, įtakingo verslininko sūnumi keliauja po Ameriką, gyvena intensyvų hedonistinį gyvenimą, kvestionuoja jo tuštybę ir prasmę. Ką šiandien mums reiškia žmonijos pažanga? Ar šiuolaikinis žmogus vis dar svajoja apie „geresnį“ pasaulį, ar už jį svajoja reklaminės antraštės?

Pasak F. Fukuyamos, žmogus prarado norą konkuruoti ir pasimetė apatiškoje egzistencijoje, kurioje žmonijos progresas yra labiau mechaninė idėja, kuriai tarnauja sistema, o ne pačios sistemos atspirties taškas. Esame egoistiško žmonijos vystymosi proceso pabaigos liudininkai ir dalyviai, susiskaldę ir priešiški vieni kitiems, patys save atvedę iki nuolatinės grėsmės mūsų pačių egzistavimui, taško. Būtent apie žmogų apėmusią letargiją kalbama ir M. Ravenhillo pjesėje: „Žmogus miręs, žinai. Ir progresas. Pažanga taip pat. Ir žmonija. Taip, žmonija mirusi.“

Artūras Areima : "Ryškiausiai prasmė šiandieniniame pasaulyje atsiskleidžia šalia smurto ir kraštutinumo, tad jautresnis žmogus, jausdamasis nereikalingu, yra linkęs provokuoti save ir aplinkinius, agresyviau kelti aktualius, aštrius idėjinius klausimus, tačiau dažnai vietoje pritarimo sulaukia pašaipos - dauguma renkasi nuo problemų nusisukti ir tiesiog džiaugtis gyvenimu - džiaugsmas ir pozityvumas yra paklausiausia šiandieninio, kapituliuojančio pasaulio prekė."

 

Spektaklio metu naudojami ryškios mirksinčios šviesos efektai.

Daugiau informacijos : www.areimosteatras.ltRenginio organizatorius: Artūro Areimos teatras, VšĮ

Organizatorius adresas: Švitrigailos g. 27, Vilnius

Organizatorius kontaktai: ingaareimosteatras@gmail.com / (+370) 655 39 316