Kenny Garrett

Kenny Garrett

Pasirodymai:

11-10

sekmadienis


19:00

Kenny Garrett Kenny Garrett

Vilnius, LVSO koncertų salė

nuo 39,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.
Vienas įtakingiausių šiuolaikinio džiazo meistrų – saksofonininkas, kompozitorius Kenny Garrettas – skelbia surengsiantis koncertus Lietuvoje ir Estijoje ir kviečia visus gerbėjus į ypatingus pasirodymus. Muzikantas žada sukurti mažą stebuklą – atvežti sodrią džiazo muziką, kurioje pulsuoja įvairių kartų bei laikmečių dvasia.
 
Koncertai vyks lapkričio 10 d. LVSO koncertų salėje (Vilnius) ir lapkričio 12 d. Alexela Kontserdimaja (Talinas).
 
Daugybę gerbėjų visame pasaulyje turintis muzikas – ypatingai mylimas bei laukiamas Lietuvoje. Ne kartą Lietuvos publiką atsistojusią ploti privertusi K. Garretto muzika ir talentas nepalieka abejingų. Pats atlikėjas neslepia, kad sugrįžti į Lietuvą jam visada gera. „Galbūt visi atlikėjai sako, kad labai smagu į vieną ar kitą vietą grįžti, nes čia vykęs koncertas buvo išskirtinis ar net pats geriausias, tačiau aš neleisiu sau sumeluoti, nes į Vilnių grįžtame ramūs. Žinome, kad į mūsų koncertą vėl ateis aistringi muzikos gerbėjai, nebijantys mūsų eksperimentų, kurie gimsta tiesiog koncerto metu”, – viename interviu mintimis dalijosi atlikėjas iš Niujorko.
 
„Grammy“ laureatas yra puikiai įvaldęs tiek klasikinių bliuzo ir ritmenbliuzo, tiek ir džiazo ar „fusion“ stilistikų muzikos atlikimą ir improvizacijos meną. Sakoma, kad Kenny Garretto lūpose instrumentas skamba sodriai, netgi raumeningai. „Kenny toną apibūdinčiau kaip storą ir platų. Turintį kandumo, tačiau tokio, kuris nerėžia ausies. Kitaip nei daugelio klasikinių alto saksofonininkų, jo skambesys nėra saldus. Veikiau, karčiai saldus – su aštriu, lengvai rūgščiu prieskoniu. Primena gerą belgišką alų...“, – rašoma tarptautiniame saksofonininkų forume.  
 
Koncertą Vilniuje Kenny Garrettas surengs rekonstruotoje, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančioje LVSO koncertų salėje (buvę Vilniaus kongresų rūmai). Tai vienintelė Lietuvoje specialiai simfoninei muzikai pritaikyta koncertų salė. Beveik 1000 klausytojų talpinančioje salėje įgyvendinti moderniausi technologiniai akustiniai, scenos, apšvietimo, vėdinimo, šildymo sistemų ir kiti sprendimai.
 
Naujausiame savo albume „Sounds From The Ancestors“ (2021) muzikas komponuoja garsyną iš vaikystėje girdėtų džiazo, R&B, Detroito gospelo fragmentų. „Tai sielą pakylėjanti muzika, įkvėpta tokių žmonių kaip Johnas Coltrane, Aretha Franklin, Marvinas Gaye, taip pat bažnytinės muzikos; joje aš girdžiu savo protėvių dvasią“, – sako Kenny Garrettas.
 
Per beveik keturis dešimtmečius savo, kaip solo virtuozo bei grupės lyderio, karjerą Kenny Garrettas buvo nominuotas net 8-iais „Grammy“ apdovanojimais ir yra pelnęs statulėlę už geriausią instrumentinį džiazo albumą („Pushing the World Away“, 2013). Sakoma, kad coltrane'iškai melodingos šio kompozitoriaus muzikos yra lengva klausytis, bet joje slypi gylis, atveriantis nuostabius garsinius pojūčius, todėl norisi jo kūrinių klausytis vėl ir vėl.
 


Renginio organizatorius: Fors event UAB

Organizatorius adresas: Pylimo g. 9-1 Vilnius

Organizatorius kontaktai: info@forsevent.com; +37060592848