VILNIUS MAMA JAZZ I SHINKARENKO JAZZ 4 N

VILNIUS MAMA JAZZ I SHINKARENKO JAZZ 4 N

Pasirodymai:

05-27

ketvirtadienis


18:00

VILNIUS MAMA JAZZ I SHINKARENKO JAZZ 4 N

Vilnius, Lietuvos rusų dramos teatras

nuo 21,20 €
Perkelta į 2021.05.27

„Vilnius Mama Jazz“ scenoje –  legendinio bosisto projektas

Leonidas Šinkarenka – el. bg

Vytautas Labutis – keys, asax

Janas Maksimovičius – ssax, tsax

Linas Būda – dr

 

Festivalį Vilnius Mama Jazz pradės muzikantai, apie kuriuos galima prirašyti knygų, bet turbūt taikliausiai šį kolektyvą galima apibūdinti taip: bet kuris iš žmonių, kurie gegužės 27-osios vakarą bus Lietuvos rusų dramos teatro scenoje, būtų tikrai vertas joje pasirodyti ir su atskiru savo projektu.

Bosisto Leonido Šinkarenkos suburta grupė Jazz 4 N – savotiškas itin įdomaus projekto Lithuanian Jazz Trio, gyvavusio iki 2004-ųjų, atgimimas.

Tačiau 2015 m. debiutavęs kolektyvas yra kiek kitoks nei jo pirmtakas. Kaip pasakoja kolektyvo lyderis L. Šinkarenka, atėjo noras keistis ir keisti muzikavimo koncepciją: grižti prie spontaniškumo, didesnės improvizacijų laisvės ir platesnės saviraiškos grupės atlikėjams.

Be grupės lyderio L. Šinkarenkos, kartu scenoje pasirodys saksofonininkai Vytautas Labutis ir Janas Maksimovičius bei būgnininkas Linas Būda. Tokių solidžių ir profesionalių kolegų scenoje pavydėtų daugelis. Visi kolektyvo nariai – turiningą muzikinį kelią nuėję, pripažinti muzikos meistrai.

Džiazo gerbėjai apie L. Šinkarenką pirmąsyk išgirdo 1981-aisiais, kai jaunas bosistas prisijungė prie Lietuvos džiazo klasiko Vladimiro Čekasino grupės, su kuria įrašė vieną įdomiausių Lietuvos džiazo įrašų „Nostalgija“. Vėliau Leonidas grojo saksofonininko Petro Vyšniausko grupėje, kolektyvuose „Džiazo nublokšti“, „Vilnius Jazz Quartet“ ir kt.

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, L. Šinkarenka koncertavo su kone visais geriausiai žinomais šalies džiazo atlikėjais, pasinėrė į „Vilnius Jazz Quartet“ veiklą, dirbo skirtinguose legendinio perkusininko Vladimiro Tarasovo projektuose, grojo Dainiaus Pulausko grupėje, net išbandė save tokiuose tarpžanriniuose eksperimentuose, kaip Romo Lileikio ir Audriaus Balsio „Evangelija nuo Romo“ bei „Kiaulės sakmė“.

L. Šinkarenka su įvairiais kolektyvais koncertavo Europoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Honkonge, Pietų Afrikoje, Indonezijoje, Malaizijoje, Izraelyje, Japonijoje. Šio bosisto sąraše – daugiau nei 100 festivalių pavadinimų, o diskografijoje – per šešias dešimtis albumų, kuriuose skamba jo valdomas kontrabosas. Menininkas atlieka ir akademinę muziką, kuria kinui, teatrui, grojo su indų muzikos ansambliu „Svara“ ir tautinės muzikos kapelija „Sutaras“.

L. Šinkarenkos nuopelnus atspindi jo apdovanojimai. Prezidentas Valdas Adamkus jam įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį, muzikantas pelnė Birštono džiazo festivalio Didįjį prizą, o Neringos miestas jam suteikė garbės piliečio vardą. Būtent Neringoje L. Šinkarenkos iniciatyva vyksta festivalis „Nida Jazz maratonas“.  

Antrasis kvarteto narys – Vytautas Labutis, muzikinį kelią pradėjęs nuo akordeono, tačiau ilgainiui pasukęs pučiamųjų instrumentų pusėn. 1982-aisiais debiutavo P. Vyšniausko kvartete, vėliau grojo su V. Čekasinu, savo suburtame trio, grupėje „Džiazo nublokšti“, taip pat su Vladimiru Tarasovu, Dainiumi Pulausku ir kitais talentingiausiais mūsų krašto muzikantais. V. Labutis buvo ilgametis ansamblio „Jazz Baltica“ narys, grodamas jame muzikavo su Django Bates, Maria Schneider ir kitomis džiazo garsenybėmis, dalyvavo ir eilėje kitų tarptautinių projektų.

Europos, Azijos, Australijos ir JAV festivalių scenose pasižymėjusio lietuvių muzikanto muzikinis kelias nėra tik tradicinis džiazas. Jis nebijo nardyti po įvairiausias šio žanro nišas, įnešdamas savitumo į kiekvieną grupę, su kuria groja. V. Labutį galima išgirsti eksperimentinės, šiuolaikinės muzikos kolektyvuose. Jis taip pat mielai atlieka savitai aranžuotas lietuviško folkloro kompozicijas, dirbo indiškos muzikos projektuose.

Žvelgiant iš „Lithuanian Jazz Trio“ perspektyvos, „Shinkarenko Jazz 4 N“ pastebimai atsinaujino. Už būgnų rinkinio Arvydą Joffę pakeitė puikiai daugeliui pažįstamas mušamųjų meistras Linas Būda.

Daugeliui džiazo gerbėjų Linas neatsiejamas nuo Dainiaus Pulausko kolektyvų, kuriuose grojo nuo pat 1994-ųjų ir kartu su D. Pulausku yra aplankęs per 120 džiazo festivalių įvairiose pasaulio šalyse. Taip pat svarų indėlį lietuviško džiazo scenoje paliko bendri L. Būdos ir Skirmanto Sasnausko projektai, kurie išliko ne tik juos mačiusiųjų bei girdėjusių gyvai atmintyje, bet ir kompaktinėse plokštelėse. Taip pat L. Būda yra grojęs su Danieliaus Praspaliauskio, Eugenijaus Kanevičiaus ansambliais, pastaruoju metu būgnininkas dalyvauja įvairiuose džiazo projektuose su daugeliu Lietuvos džiazo kūrėjų, yra Kauno bigbendo narys, groja tarptautiniuose kolektyvuose.

Tačiau L. Būdos unikalumas atsiskleidžia pažvelgus giliau į jo curriculum vitae. Šis būgnininkas mušė būgnus legendinėje grupėje „Antis“, taip pat grojo su „Rojaus Tūzais“, o praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje jis buvo vienos perspektyviausių ano meto metalo grupių „Ghostorm“ narys, su kuria išleido albumą „Black Box“.

Būtent roko bei metalo muzikos patirtis labai ryškiai atsispindi L. Būdos grojime. Nepaisant to, kad girdime Liną. džiazo kolektyvų sudėtyje, jo būgnai visuomet skamba ganėtinai masyviai ir sunkiai bei alsuoja tikra roko energija, jam būdinga tvirta, stipria grojimo maniera ir ryškiomis ritminės struktūromis.

Be L. Būdos, šviežio kraujo į kolektyvą įnešė saksofonininkas Janas Maksimovičius. Jis – tikras soprano saksofono genijus, sugebantis meistriškai atskleisti šio instrumento grožį. Jis – tylus, mažakalbis ir mąslus kūrėjas, ieškantis muzikoje gilesnių prasmių, o ne tik pramogos.

Jis bendradarbiauja ir su džiazo, ir su akademinės muzikos atstovais, yra „Trio Infiltrators“ narys, grojo su Petru Vyšniausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Timu Daisy, Byronu Wallenu, Jaroslawu Besteriu ir kitais melomanams gerai žinomais menininkais, taip pat su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. 1996-aisiais džiazo scenoje debiutavęs muzikantas nuo 2002-ųjų joje spindi kaip kompozitorius ir projektų lyderis. Ne vieno konkurso laurus nuskynęs muzikantas koncertavo daugelyje Europos šalių ir kone visuose Lietuvos džiazo festivaliuose.

Pastaruoju metu melomanus Janas džiugina duetu su ilgamečiu scenos partneriu Dmitrijumi Golovanovu. Net du albumus nuo 2019 m. pristatę bičiuliai tiesiog privertė iš nuostabos aikčioti muzikos kritikus bei džiazo mėgėjus. Nepaprasto grožio ir jautrumo dialogai tarp saksofono ir fortepijono giliai suvirpino klausytojų sielas.

„Visi mes skirtingi, bet kalbame ta pačia muzikine kalba. Tiesa, kad mums drauge muzikuoti yra tas pats, kas valgyti, miegoti, mylėti. Mūsų sukaupta patirtis leidžia scenoje jausti vienas kito petį, kurti muzikines provokacijas ir žaibiškai į jas reaguoti“, – pristatydamas projektą, pasakojo L. Šinkarenka.

KATARSIS4

Arminas Bižys – asax, bsax

Algirdas Janonis – asax, elec

Danielius Pancerovas – bsax, asax

Kazimieras Jušinskas – ssax, asax

Katarsis4 – tai keturių saksofonininkų kvartetas. Armino Bižio, Kazimiero Jušinsko, Algirdo Janonio ir Danieliaus Pancerovo ketveriukės kuriama muzika laviruoja tarp struktūriškai laisvos improvizacijos, akademinės bei lietuvių liaudies muzikos motyvų, dėl to kiekvieną kartą suskamba vis kitaip. Saksofonų kvartetas kūrybiškai pateikia patį instrumentą – išplečia saksofono panaudojimo galimybes neįprastais metodais. Be to, savo muzikoje grupė naudoja ne tik netradicines saksofono garsų išgavimo technikas, bet ir buityje sutinkamus objektus.

LEONARDAS PILKAUSKAS ‘BIRTHDAY’ SEPTET feat. Kotryna Janutaitė

Leonardas Pilkauskas – asax

Jievaras Jasinskis – trmb

Tomas Botyrius – tsax

Dominykas Vyšniauskas – tpt

Paulius Volkovas – gtr

Denis Murašov – db

Domantas Razmus – dr

Special guest Kotryna Janutaitė – voc

Leonardo Pilkausko kūrybinių minčių yra pilnas televizijos ir radijo eteris, tiktai daugeliui tai gali būti nepastebima, nes aranžuotojo dalia – atiduoti šlovės paukštę kitiems, esantiems filmavimo aikštelės centre. Dar studijų laikais pradėjęs profesionalią atlikėjo karjerą, 2012 metais išsilavinimo odisėją užbaigęs Amsterdamo konservatorijos magistro diplomu, šiandien Leonardas Pilkauskas yra vienas produktyviausių aranžuotojų ir (dideliais kiekiais) tiekia medžiagą įvairiausio pobūdžio ansambliams – nuo tradicinės sudėties bigbendo iki styginių kvarteto ir simfoninio orkestro. Dažnai Leonardas prisiima ir solinių saksofono partijų atlikėjo vaidmenį, net nemanydamas leisti aranžuotei išstumti iš jo gyvenimo aktyvų muzikavimą.

Septetas „Birthday“ yra visų žvaigždžių kolektyvas, įkvėptas bigbendo estetikos, atliekantis Leonardo Pilkausko originalią kūrybą – savitą, pasižyminčią netikėtais kompoziciniais sprendimais ir turinčią tam tikros filosofinės įkrovos.

Į vakarinius koncertus prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų.

Išsamesnė informacija apie festivalį www.vilniusmamajazz.lt

Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Į vakarinius koncertus prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 698 32636.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Gegužės 14 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 10 val. 6 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gegužės 15 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 15 val. 20 min.
7,20 € 12,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje