Radvila Darius, Vytauto

Radvila Darius, Vytauto

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

„Radvila Darius, Vytauto“
Muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų

2022 m. balandžio 20 ir 21 d., 19 val.
Kultūros komplekse „Sodas 2123 “(Vitebsko g. 23, Vilnius)

Kūrybinė komanda: Karolis Kaupinis, Birutė Kapustinskaitė, Arnas Mikalkėnas, Kristupas Gikas, Kazimieras Jušinskas, Simonas Kaupinis, Goda Palekaitė, Julius Kuršis, Ervinas Gresevičius, Ignas Juzokas

Lietuvių kalba su angliškais subtitrais.

„Radvila Darius, Vytauto“ – tai gyvas dialogas tarp keturių instrumentalistų gyvai atliekamos muzikos ir video ištraukų iš LRT archyvų.
Paskutiniais devintojo dešimtmečio metais Lietuvos televizijoje baigėsi cenzūros laikotarpis. Eterį užplūdo ilgus metus kauptos problemos, pasiūlymai ir komentarai – išsikalbėti panoro visi. Vis dar neturint formalios laisvės, žiūrovai greitai įsitraukė į naujos tapatybės, herojų ir geresnės ateities vizijos paieškas.
Muzika, komentuojanti to laiko vaizdus, įtraukia žiūrovus į tragikomišką problemų naratyvą, prasidėjusį prieš trisdešimt metų ir besitęsiantį iki pat šių dienų.
Kūrinyje praeities nostalgiją keičia ironija dvelkiančios devintojo ir dešimtojo dešimtmečių garsinės interpretacijos, o koliažinėje atmosferoje nuolat iškyla absurdiškų pasikartojimų ir sentimentalių intarpų formuojami klausimai: ar visa tai yra „lietuviško“ charakterio paieškos ar žmogiškos būties ir buities kasdienybė?

Birutė Kapustinskaitė, dramaturgė: Sako, kūrėjas savo kūrinyje sprendžia vieną ir tą patį konfliktą, metai iš metų, kūrinys iš kūrinio, keičiasi personažai, temos, bet pamatinis konfliktinis klausimas lieka tas pats – gal tą patį daro ir tauta?
Karolis Kaupinis, režisierius: Analizuojant trisdešimties metų senumo archyvinę medžiagą, paaiškėja, kad laikas beveik nepaveikia temų, kuriomis kalbame. Daug šnekant žodžiai infliuoja ir nebetenka prasmės. Galbūt muzika gali padėti suprasti ar bent pajusti jų reikšmę.

Kūrinyje panaudota vaizdo medžiaga iš LRT archyvo: 1989–1991 m. laidų „Veidrodis“, „Akistata“, „Vilnius ir vilniečiai“, „Sekmadienio rytą“ fragmentai.

Trukmė: 50 minučių
Premjera: 2020 m. rugsėjo 9 d.

Prodiuseris Operomanija
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: LRT, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Bilietus platina TIKETAAtlikėjai:

Karolis Kaupinis

Birutė Kapustinskaitė

Arnas Mikalkėnas

Kristupas Gikas

Kazimieras Jušinskas

Simonas Kaupinis

Goda Palekaitė

Julius Kuršis

Ervinas Gresevičius

Ignas Juzokas

Renginio trukmė: 1 val., Be pertraukos.

Durys atidaromos iki renginio likus: 10 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Vaikai neįleidžiami nemokamai).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE (Neleidžiama).

Renginio organizatorius: Operomanija, VšĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje