PUIKUS NAUJAS PASAULIS pagal A. Huxley knygą. Rež. Gintaras Varnas

PUIKUS NAUJAS PASAULIS pagal A. Huxley knygą. Rež. Gintaras Varnas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 15 metų.

Spektaklis Puikus naujas pasaulis šiemet nominuotas net šešiose „Auksinių scenos kryžių“ kategorijose: Gintaras Varnas už spektaklio režisūrą, Vytautas Narbutas už scenografiją, Juozas Statkevičius už kostiumus, Dominykas Digimas už muziką, Mantas Stabačinskas už choreografiją ir judesį spektakliui. Džono vaidmenį spektaklyje kuriantis aktorius Matas Sigliukas nominuotas jaunojo menininko kategorijoje.

Naujas režisieriaus Gintaro Varno pastatymas Jaunimo teatre pagal vieno įtakingiausių XX a. rašytojų brito Aldous‘o Huxley‘io knygą „Puikus naujas pasaulis“ !

1932-aisiais pasirodžiusiame svarbiausiame savo gyvenimo kūrinyje Huxley‘is išpranašavo bauginantį ateities pasaulį. Šiandien „Puikus naujas pasaulis“ skamba kaip pranašiška XXI a. pradžios antiutopija.
 

Mūsų laikų puikus naujas pasaulis – tai naujas visuomeninis mąstymas, pagrįstas civilizacijos pasiekimais, verčiančiais siekti gerovės, laimės ir socialinio stabilumo aukojant asmens laisvę ir individualumą. Globaliame pasaulyje tokį mąstymą formuoja valstybė kartu su didžiųjų korporacijų pagalba išrandanti ekonominės gerovės modelius be prievartos kontroliuoti ir valdyti mases. Visuotinai diegiama lengvos laimės ir malonumų minkštoji galia užkariauja didžiąją visuomenės dalį tiek demokratinėse, tiek ir totalitarinėse valstybėse. Šitaip naujame pasaulyje žmonėms skiepijamą meilę savo vergijai, pasak Huxley‘io, galima įtvirtinti įvykdžius gilią, vidinę revoliuciją žmonių protuose ir kūnuose. Revoliucija prasideda nuo pat gimimo ir vaikystės. Formuojama puikaus naujo pasaulio visuomenė skirstoma į išrinktųjų elito ir „runkelių“ grupes. Paauglystėje skiepijamas beskausmio ir bejausmio darbo ir malonumų kultas. Bet koks savarankiško mąstymo daigas išraunamas. Skausmą mokoma malšinti somos narkotiku. Paradoksalu, kad tokios visuomenės atstovai mano jog gyvena ir veikia savo laisva valia. Aprašydamas puikų naują pasaulį, Huxley‘is iš ano laiko ragina priešintis jam, ieškant autoritetingų sąjungininkų senajame pasaulyje. Pavyzdžiui, tokių, kaip Shakespeare‘as... Pirmą kartą Lietuvos scenoje interpretuodamas Aldous‘o Huxley‘io kūrybą, G.Varnas gvildena esminius jauno žmogaus pasirinkimo šiandieniame pasaulyje klausimus. Anot režisieriaus, Huxley’io distopija kelia bauginančią dilemą tarp laimės ir laisvės.Naująjame pasaulyje šios sąvokos tampa antagonistėmis. O jeigu taip, tai koks žmogus tarp dviejų pasirinkimų - laimė ar laisvė - rinksis pastarąją? Mes nesame taip toli nuo bauginančio „Puikaus naujo pasaulio“. Vartojimo, Pramogų ir Gerovės visuomenės neišvengiamai ugdo nuo tų dalykų priklausomus žmones...

 

Režisierius – Gintaras Varnas

Vaidina – Vytautas Anužis, Matas Sigliukas, Sergejus Ivanovas, Aldona Bendoriūtė-Gadliauskienė, Dovilė Šilkaitytė-Rimkevičienė, Gabrielė Ladygaitė, Jonė Šadeikė, Jovita Jankelaitytė, Simonas Storpirštis, Matas Dirginčius, Gytis Laskovas, Karolis Kasperavičius, Ieva Kaniušaitė, Povilas Barzdžius, Rokas Misiūnas, Martynas Berulis, Kasparas Varanavičius, Irena Sikorskytė, Robertas Petraitis, Joris Zaliauskas, Vaidilė Juozaitytė, Anastasija Marčenkaitė, Mantas Pauliukonis, Ignas Ciplijauskas, Justina Mykolaitytė.

Režisieriaus asistentė – Justina Mykolaitytė

Kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius

Lėlių dailininkė – Julija Skuratova

Scenografijos dailininkas – Vytautas Narbutas

Video Menininkas – Rimas Sakalauskas

Šviesų dailininkas – Simas Sirutavičius

Kompozitorius – Dominykas Digimas

Spektaklyje naudojama kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muzika

Premjera: 2021 m. rugsėjo 3 d. 

 Atlikėjai:

Vytautas Anužis

Matas Sigliukas

Sergejus Ivanovas

Aldona Bendoriūtė-Gadliauskienė

Dovilė Šilkaitytė-Rimkevičienė

Gabrielė Ladygaitė

Jonė Šadeikė

Jovita Jankelaitytė

Simonas Storpirštis

Matas Dirginčius

Gytis Laskovas

Karolis Kasperavičius

Ieva Kaniušaitė

Povilas Barzdžius

Rokas Misiūnas

Martynas Berulis

Kasparas Varanavičius

Irena Sikorskytė

Robertas Petraitis

Joris Zaliauskas

Vaidilė Juozaitytė

Anastasija Marčenkaitė

Mantas Pauliukonis

Renginio trukmė: 5 val., 2 pertraukos.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 15 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Valstybinis jaunimo teatras

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje