PREMJERA OKT / Vilniaus miesto teatras: FEDROS MEILĖ (rež. Laura Kutkaitė)

PREMJERA OKT / Vilniaus miesto teatras: FEDROS MEILĖ (rež. Laura Kutkaitė)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Kovo 10 d. PREMJERA OKT / Vilniaus miesto teatras: FEDROS MEILĖ (rež. Laura Kutkaitė) nukeltas į 2022 m. balandžio 5 d. Bilietai galios tie patys arba juos galima grąžinti kasose iki 2022 m. kovo 24 d.

Balandžio 4 d. PREMJERA OKT / Vilniaus miesto teatras: FEDROS MEILĖ (rež. Laura Kutkaitė) pradžios laikas nukeltas iš 18:30 val. į 19:30 val. Bilietai galios tie patys arba juos galima grąžinti kasose iki 2022 m. balandžio 4 d.

OKT / Vilniaus miesto teatras pristato:

Sarah Kane
FEDROS MEILĖ

Vieno veiksmo spektaklis. Trukmė - 75 min.

Režisierė - Laura Kutkaitė

Scenografija ir kostiumai – Paulina Turauskaitė ir Augustė Marcinkutė
Kompozitorė – Jūra Elena Šedytė
Operatorius – Pijus Chraptavičius

Vaidina: 
Fedra - Gabrielė Ladygaitė
Hipolitas - Domantas Starkauskas
Strofė - Kristina Morta Paškevičiūtė, Digna Kulionytė
Daktaras/Tesėjas/Kunigas - Džiugas Gvozdzinskas

Iš anglų kalbos vertė - Agnė Sūnaitė

„Galvoju, kad sukurti kažką gražaus apie neviltį yra pats puikiausias būdas šlovinti gyvenimą.“ – Sarah Kane

Sarah Kane (1971 - 1999) pjesė „Fedros meilė“ – tai graikų mito apie princą Hipolitą ir jo geidusios pamotės Fedros parafrazė. Rašydama Kane ieškojo formos, išreiškiančios tiek būtinybę bendrauti per kalbą, tiek ir to neįmanomumą. Todėl „Fedros meilė“ – vizualus, poetiškas, kupinas koncentruotų vaizdinių spektaklis. Jame nepatogi aistros ir baimės įtempta tyla skamba garsiau nei žodžiai, o sutirštintoje tyloje personažai išduoda savo vidinį chaosą.

Ar savižudybė gali būti meilės išraiška? Ar savidestrukcija yra savigriova, ar tai gali būti būdas kurti? Būdas kurti save? Ar sąmoningas gyvenimas nuodėmėje gali būti tyresnis negu kassavaitgalinis nuėjimas išpažinti savo nuodėmes ir tada vėl jas kartoti? Ar radikalus sąžiningumas prieš patį save yra įmanomas, ar tai nėra melo sau forma? Jei šie klausimai privers mus susimąstyti, jie turi priversti mus ir nusišypsoti.

Statant Kane, aktorius turi būti pasiruošęs apnuoginti savo sielą prieš žiūrovą. Tik tokiu būdu pavyksta sukurti netekties muziką. Tik tokiu būdu suskamba geismas, kurio žodžiais neįmanoma iškomunikuoti. Spektaklyje vaidina „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė aktorė Gabrielė Ladygaitė kartu su jauniausia talentingų O. Koršunovo mokinių karta.

„Hipolitas, stengdamasis būti radikaliai sąžiningu prieš patį save, yra atsiribojęs nuo pasaulio, užsidaręs tarp keturių savo kambario sienų. Manau, jog tokią depresyvią egzistenciją atpažins daugelis. Egzistenciją, kurioje teigi, jog išorinis pasaulis nėra vertas susirūpinimo, bet tuo pačiu slepi savo jautrumą. Manau, jog žiūrovas net ir paskutinę spektaklio sekundę negalės apsispręsti, ar šie personažai yra menki žmonės, ar kažkas, kas yra arčiausiai dieviškumo.“ – rež. Laura Kutkaitė

Premjera - 2021 spalio 28, 29 d.

Spektaklio prodiuseriai – OKT/Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademijaAtlikėjai:

DOMANTAS STARKAUSKAS

KRISTINA MORTA PAŠKEVIČIŪTĖ

DIGNA KULIONYTĖ

GABRIELĖ LADYGAITĖ

DŽIUGAS GVOZDZINSKAS

Renginio trukmė: 1 val. 15 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Oskaro Koršunovo teatras, VšĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje