Grigorij Gorin ATMINIMO MALDA rež.  Vladimir Gurfinkel

Grigorij Gorin ATMINIMO MALDA rež. Vladimir Gurfinkel

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Žiūrovams (nuo 6 m. amžiaus)  privaloma dėvėti respiratorių arba medicininę kaukę.

 

Grigorij Gorin

ATMINIMO MALDA

Šolom Aleichemo kūrinių motyvais

Kūrybinė grupė:

Režisierius – Vladimir Gurfinkel

Dailininkė – Irena Jarutis

Choreografė – Irina Tkačenko

Kompozitorius – Vitalij Istomin

Šviesų dailininkas – Jevgenij Kozin

Multimedijos kūrėja – Natalija Naumova

Režisieriaus asistentas – Andrius Darela

Režisieriaus padėjėjos – Gelena Ivaškevič, Ana Šliburytė

Lietuvos rusų dramos teatro naujo sezono atidarymo proga 2021 m. rugsėjo 11 ir 12 d. pristatoma režisieriaus Vladimiro Gurfinkelio premjera „Atminimo malda" pagal garsaus komediografo, dramaturgo ir scenaristo Grigorijaus Gorino pjesę. 1989 m. Maskvos „Lenkomo“ teatrui sukurta „Atminimo malda“ – viena reikšmingiausių šiuolaikiniam teatrui pjesių, įkvėpta didžiojo literatūros jidiš kalba kūrėjo, šiuolaikinio žydų tautos identiteto formuotojo Šolom Aleichemo kūrybos. Legendinį spektaklį „Atminimo maldą“ 1989 m. „Lenkome“ pastatė režisierius Markas Zacharovas, pagrindinį pienininko Tevjė vaidmenį sukūrė Jevgenijus Leonovas – tai buvo paskutinis didžiojo aktoriaus vaidmuo teatre.

Nuo 2021 m. LRDT vyriausiojo režisieriaus pareigas einančio Vladimiro Gurfinkelio kūrybinėje biografijoje tai jau penktas „Atminimo maldos“ sceninis pastatymas. Režisierius sako: „Man nuolatinis grįžimas prie „Atminimo maldos“ yra absoliučiai kūrybinė gyvenimo tema. Ji yra nepaprastai sunki, nes reikia suprasti, kaip šiandien statyti „Atminimo maldą“, kad ji būtų paklausi ir aktuali. G.Gorinas yra koncentracijos meistras – juk satyrikų, komikų, dirbančių scenoje, žodis yra išbaigtas kaip vištos kiaušinis. Esu didelis G. Gorino gerbėjas, nes jis neturi tuščių, nesuformuluotų žodžių, kuriuos būtų galima pakeisti. Kiekvienas jo žodis, kiekviena frazė - tai išbaigtas kūrinys. Tai nuostabus dramaturgas, iškėlęs daugybę asmeniškų temų bei parašęs kūrinių, kurie abiem kojom remiasi į amžinas temas, ir tai yra jo žavesys. „Atminimo malda“ yra apie tai, kad mes taip mylime savo vaikus, jog norime, kad jie būtų tokie, kaip mes. Trokštame jiems savo laimės, norime jiems perduoti savo ateitį. Tačiau mūsų vaikai į pasaulį žiūri kitaip, ir tomis akimirkomis, kai išyra šeima ir visuomenė, mūsų pačių ir mūsų vaikų vertybės dažnai nesutampa. Visas pasaulis ir Šolom Aleichemo kūrybos pasaulis yra paremtas šiuo prieštaravimu. Man Šolom Aleichemo kūryba – tai amžina priežastis pradėti dialogą su savo seneliais, močiutėmis, proseneliais, prosenelėmis ... ir su savo vaikais.“

Dramaturgo G. Gorino vardas gerai žinomas kino ir teatro gerbėjams: jis sukūrė scenarijus tokiems jau klasika tapusiems Marko Zacharovo filmams, kaip „Tas pats Miunhauzenas", „Meilės formulė" ir kt. Lietuvos rusų dramos teatre sėkmingai buvo pastatyti spektakliai pagal G. Gorino pjeses „Užmiršti Herostratą" (1975 m.), „Fenomenai" (1980 m.) „Kinas IV" (1998 m.), „Juokdarys Balakirevas"(2009 m.).

G. Gorino „Atminimo maldos“ veiksmas nukelia mus į pačią XX amžiaus pradžią – atėjo neramūs laikai Rusijos imperijoje: karas su Japonija, pirmoji Rusijos revoliucija 1905–1907 metais, kurios metu vyko žydų pogromai, naujos Konstitucijos priėmimas – to meto žmones purtė pokyčių dvasia. Permainos neaplenkia ir Ukrainos tolybėse pasimetusio miestelio Anatovkos. Čia nepaisant kultūrinių ir religinių skirtumų kartu sugyvena rusai, ukrainiečiai ir žydai. Čia taip pat gyvena žydas, vargšas pienininkas Tevjė – paprastas, išmintingas, dažnai į Dievą besikreipiantis žmogus su savo šeima, kurioje auga penkios dukros, trejetą iš jų jau reikia ištekinti... „Atminimo malda“ persmelkta archajiškos žydiškos išminties ir unikalaus, kartu liūdno ir juokingo humoro, leidžiančio įveikti dažnai nežmoniškus sunkumus.

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais

Spektaklyje vaidina:

Tevjė, pienininkas - Viačeslav Lukjanov;

Golda – Jevgenija Gladij;

Ceitelė – Viktorija Aliukonė-Mirošnikova;

Hodelė – Jelena Orlova;

Chava – Juliana Volodko, Jevgenija Karpikova;

Motelis, siuvėjas – Maksim Tuchvatulin;

Menachem-Mendelis – Valentin Novopolskij;

Berta, jo motina –Larisa Popova;

Leizeris Volfas, mėsininkas – Sergej Zinovjev;

Stepanas, stalius – Dmitrij Denisiuk;

Perčikas, studentas – Artur Svorobovič, Michael Tcherepashenets;

Fedia, raštininkas – Telman Ragimov;

Rebe, rabinas  – Jurij Ščuckij;

Kunigas – Nikolaj Antonov, Vladimir Serov;

Voicekas, smuklininkas – Artūras Aleksejevas;

Uriadnikas  – Vidmantas Fijalkauskas, Andrius Darela.

 Atlikėjai:

Tevjė, pienininkas - Viačeslav Lukjanov

Golda – Jevgenija Gladij

Ceitelė – Viktorija Aliukonė-Mirošnikova

Hodelė – Jelena Orlova

Chava – Juliana Volodko, Jevgenija Karpikova

Motelis, siuvėjas – Maksim Tuchvatulin

Menachem-Mendelis – Valentin Novopolskij

Leizeris Volfas, mėsininkas – Sergej Zinovjev

Stepanas, stalius – Dmitrij Denisiuk

Perčikas, studentas – Artur Svorobovič, Michael Tcherepashenets

Fedia, raštininkas – Telman Ragimov

Kunigas – Nikolaj Antonov, Vladimir Serov

Voicekas, smuklininkas – Artūras Aleksejevas

Rebe, rabinas- Jurij Ščiuckij

Uriadnikas - Vidmantas Fijalkauskas, Andrius Darela

Berta, jo motina – Larisa Popova

Renginio trukmė: 3 val. 30 min., 1.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos rusų dramos teatras

Daugiau informacijos: https://www.rusudrama.lt/spektakliai/

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje