Motociklo odisėja. LNSO, Frederic Belli, Vilmantas Kaliūnas

Motociklo odisėja. LNSO, Frederic Belli, Vilmantas Kaliūnas

Pasirodymai:

04-27

šeštadienis


19:00

Motociklo odisėja. LNSO, Frederic Belli, Vilmantas Kaliūnas Motociklo odisėja. LNSO, Frederic Belli, Vilmantas Kaliūnas

Vilnius, ALKATRASAS – visuomenės priešas numeris 1!

nuo 21,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.
Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistas FREDERIC BELLI (trombonas, Vokietija)
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS

Programa:
ARTHUR HONEGGER – „Pacific 231“, H. 53
JAN SANDSTRÖM – Koncertas trombonui ir orkestrui Nr. 1 „Motociklo odisėja“
GUSTAV MAHLER – Simfonija Nr. 1 D-dur

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, šįkart atsiskleis kiek neįprastu, nutrūktgalvišku amplua ir įrodys, kad simfoninis orkestras – nebūtinai tik rafinuotas lyriškas klasikinės muzikos atlikėjas! Šveicaro Arthuro Honeggerio simfoninis judėjimas „Pacific 231“ XX a. pradžios muzikinėje padangėje sukėlė tikrą revoliuciją – kompozitorius savo kūriniui davė garvežio modelio pavadinimą. Šis kūrinys, imituojantis garo lokomotyvo skleidžiamus garsus – muzikoje reto urbanistinio stiliaus pavyzdys, perteikiantis modernaus miesto gyvenimo ritmą.

Švedo Jano Sandströmo Koncertas trombonui ir orkestrui Nr. 1, pavadintas „Motociklo odisėja“, dar vadinamas „Motociklo koncertu“, ne tik tęsia urbanistinę temą, bet ir yra aliuzija į Homero epą „Odisėja“. J. Sandströmo kūrinio herojus – šių dienų Odisėjas, po pasaulį klajojantis su savo trombonu.

Koncerto pabaigoje skambėsianti Gustavo Mahlerio Simfonija Nr. 1 D-dur grąžina prie lyriško skambesio, tačiau su pirmaisiais dviem opusais ją sieja kelionės tema – G. Mahleris yra užsiminęs, kad ši jo simfonija yra įkvėpta vokiečių rašytojo Jeano Paulo romano „Titanas“, kurio puslapiuose aprašoma filosofinė pagrindinio romano herojaus kelionė.

Vokiečių trombonininkas Fredericas Belli laikomas vienu geriausių trombono atlikėjų pasaulyje. 2007-aisiais F. Belli tapo pirmuoju trombonininku, per 30 metų istoriją laimėjusiu svarbiausią jaunųjų muzikantų konkursą Vokietijoje „Deutscher Musikwettbewerb“. Tais pačiais metais didžiausiame Vokietijoje tarptautiniame klasikinės muzikos konkurse ARD jis pelnė antrąją vietą ir specialųjį Brüderio Buscho prizą. F. Belli yra fondo „Deutsche Stiftung Musikleben“ stipendininkas, Baden Badeno ir Freiburgo Pietų Vokietijos radijo simfoninio orkestro narys ir solistas.


Renginio organizatorius: KĮ Lietuvos nacionalinė filharmonija, Juridinis asmuo

Organizatorius adresas: Aušros Vartų g. 5, 01304, Vilnius, Lietuva

Organizatorius kontaktai: +37061441725