Misterija „Ein saulelė aplink dangų“

Misterija „Ein saulelė aplink dangų“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Naujoji teatralizuota muzikinė kompozicija skirta šiemet minimiems Marijos Gimbutienės metams. Keturių dalių misterijos pagrindinė tema – „saulės ratas“ (nenutrūkstamas ir amžinas virsmas: besikeičiantys metų laikai ir jų sąsajos su žmogaus gyvenimo ciklu) – sena kaip pasaulis, būsianti aktuali tol, kol bent vienas žmogus gyvens šioje žemėje.

Misterijos pagrindas – baltų mitologija, gretinama su rytų filosofija ir religija. Kūriniu siekta balanso tarp dviejų visur randamų priešingų, tačiau vienas kitą papildančių pradų: moteriškumo – vyriškumo, pasyvumo – aktyvumo, seno – naujo ir pan.

Muzikos „sutvėrimo“ našta paskirstyta tolygiai keturiems skirtingą kūrybinę ir gyvenimišką patirtį turintiems kompozitoriams:
Algirdui Martinaičiui, Nijolei Sinkevičiūtei, Donatui Zakarui ir Jutai Pranulytei.
Tokį pasirinkimą lėmė galimybė atskleisti kiekvieno gyvenimo / gamtos tarpsnio skirtingumą tiek kūrybos stilistikos požiūriu, tiek amžiaus, tiek lyties. Naujojoje kompozicijoje kūrėjai savaip perpina lietuvių etninės muzikos fragmentus su šiuolaikinės muzikos ritmais ir intonacijomis.

Kūrinio teksto autorius – Vladas Braziūnas. Taip pat naudotos citatos iš Maironio, liaudies kūrybos, Senojo Testamento hebrajų ir lietuvių kalbomis.

Sceninį vyksmą kurs išskirtinė Lietuvos menininkų grupė – patyrę muzikos meistrai: valstybinis choras „Polifonija“ ir ansamblis „Giunter Percussion“ bei kylančios žvaigždės: solistė Ieva Skorubskaitė, režisierė Uršulė Bartoševičiūtė ir dirigentas Linas Balandis.
Misterijos nuotaiką kartu kurs ir šviesų dailininkas Julius Kuršis.

Šiemet planuojami tik du koncertai Vilniuje ir Šiauliuose, tad sostinės ir Šiaulių gyventojai bei svečiai turės išskirtinę progą dalyvauti premjerose ir tapti unikalaus kūrinio gimimo liudininkais.

Daugiau informacijos www.polifonija.lt

Rėmėjai:
LR Kultūros ministerija;
Šiaulių miesto savivaldybės administracija.

Informaciniai partneriai:
LRT;
Owexx;
Etaplius.Atlikėjai:

Atlikėjai:

Valstybinis choras "Polifonija"

mušamųjų ansamblis "Giunter Percussion"

solistė Ieva Skorubskaitė

dirigentas Linas Balandis

Režisierė Uršulė Bartoševičiūtė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 6 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: Projekto organizatorius – Koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.Informacinis rėmėjas - LRT..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje