Michael Kiwanuka - Vilnius

Michael Kiwanuka - Vilnius

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Visas Baltijos šalių turas išsaugotas ir suplanuotas iš naujo. Dėl pandemijos ir didelių renginių draudimo Europoje koncertas sostinėje buvo perkeltas tris kartus. Nemalonu, bet esame bejėgiai – tenka prisitaikyti prie COVID-19 diktuojamų sąlygų. Pasirodymo vieta nesikeičia – Kiwanukos muzika skambės Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose.

Lietuvoje Kiwanuką stebės beveik 5 tūkstančiai žmonių. Kaimynai dar aktyvesni – Estijoje visi bilietai seniai išparduoti. Niekam nekyla abejonių, kad jį pamatyti verta ir būtina.

Kiwanuka – neabejotinai vienas svarbiausių šio dešimtmečio kūrėjų. Apkalbėdamas rasizmo, nelygybės, tapatybės ir santykių temas jis paperka nuoširdumu. Klausant jo atrodo, kad tai draugas, kuriam gali išsiverkti ant peties.

Į Baltijos šalis jis atvyks pristatyti albumo „Kiwanuka“. Nors praėjo beveik pusantrų metų nuo jo šleidimo, odisėja per apdovanojimus įspūdinga: „Mercury“ statulėlė ir 25 tūkst. svarų sterlingų, „Grammy“ geriausio metų roko albumo nominacija, kurioje pralošė tik savo dievukams „The Strokes“, „BRIT Awards“ ir kt.

Apie Michaelą Kiwanuką

Kiwanuka Lietuvoje laukiamas, aktualus ir reikalingas, nors dainuoja apie nejaukius dalykus. Pabėgėlių iš Ugandos vaikas yra tikrai išskirtinis artistas. Savo kūryboje dažnai kalbantis apie besitęsiančią kovą dėl rasinės lygybės. Jis išdidžiai garsina Ugandos vardą, kuris ilgą laiką buvo užmirštas ir svajoja kada nors ten surengti koncertą.

Karjeros pradžioje jis padėjo kitiems atlikėjams įrašuose ir apie solinę karjerą net nesvajojo. Buvo laikas, kada jis dalinosi viena scena su pačia Adele. Pop muzikos superžvaigždė jį pasirinko iš tuzino kitų. Nemenkas pasiekimas jaunuoliui, tuo metu turėjusiam tik porą EP. Kritikų simpatijas jis užsitikrino dar 2012-aisiais, pristatęs debiutinį darbą „Home Again“. Antrasis albumas „Love & Hate“ gerokai pakėlė jo akcijų vertę ir garantavo šiltą vietą viršūnėje.

Tada jis pasirašė sutartį su „Polydor“ ir laimėjo „BBC Sound of 2012” apdovanojimą, pralenkęs Skrillexą ir patį Franką Oceaną. Buvo aišku - turime gitaros virtuozą, kurio kūryboje maišosi švelni dvasia ir sodrus balsas. Jo pasirodymus festivaliuose didelės žvaigždės pradėjo stebėti iš užkulisių. Greitai niekam nereikėjo nieko įrodinėti. Po metų jis sulaukė skambučio iš paties Kanye Westo. Kiwanukos jis prašė prisidėti prie „Yeezus“ albumo įrašų.

Anų laikų muzika ir praeities herojai yra didžiausias jo įkvėpimas. Gal todėl jis pats atrodo tarsi nužengęs iš tų laikų ar įrėžtas senose plokštelėse. Jimis Hendrixas, Billas Withersas, Otis Reddingas, Bobas Dylanas ir Gilas Scottas-Heronas pakeitė jo gyvenimą ir padarė jam didžiausią įtaką. Jei mokytis – tai iš geriausių. Pats Kiwanuka dažnai yra su jais lyginamas.

„Manęs nuolat klausinėjo, kaip aš pasivadinsiu? Galvojau, ar turėdamas slapyvardį parduosiu daugiau albumų? Nenoriu turėti kito vardo ir būti dar vienas Ziggy Stardust. Esu Michaelas Kiwanuka ir visuomet juo būsiu“, – teigia Vilnių pirmą kartą savo kalendoriuje pažymėjęs Kiwanuka. Jis ką tik išpardavė šio turo koncertus valstijose ir Kanadoje.

Kūrybą Kiwanuka naudoja savo pozicijai reikšti. Tai duoklė afro-amerikiečių kultūrai ir asmeninė terapija. Albumas „Kiwanuka“ sumaniai kalba apie rasės identitetą, smurtą, nepasitikėjimą ir abejones. Kūriniai tobulai dera vienas po kito. Kiwanuka nebijo parodyti tikrojo savęs – yra intravertas, nesivaiko madų, pinigų ir šlovės.

Karantinas buvo vienas aktyviausių „Mercury“ laimėtojo laikotarpių: „Black Lives Matter“ judėjimo palaikymas, darbas su paslaptingaisiais „SAULT“ jų albumui „Untitled (Black Is)“, didžiųjų apdovanojimų nominacijos ir laimėjimai, nuotoliniai pasirodymai Jimmy Fallono, Stepheno Colberto ir J. Cordeno laidose. Jis taip pat pristatė gyvą pasirodymą iš savo mokyklos, kur kadaise surengė pirmąjį solinį koncertą. Dar „Tiny Desk“ koncertas iš namų ir „Apple Music“ podkastas su seru Eltonu Johnu. Prieš kelias dienas jis pasirodė ir virtualioje Glastonbury festivalio scenoje kartu su tokiais headlineriais kaip „Coldplay“, „Idles“ ar „HAIM“. Pamatyti Kiwanuką ekrane buvo atgaiva po ilgos didelių koncertų pertraukos.

Didžiuliame ture dar kartą perkelti keturiasdešimt pasirodymų, didžioji dalis jų visiškai išparduoti – nuo Prancūzijos salių iki prestižinės „Alexandra Palace“ Londone. Jo muzikos kokybė, balsas ir talentas visus įtikino. Modernus soulas, Kiwanukos šypsena ir švelni gitara bus šios vasaros garso takelis, kurį jau seniai norėjome išgirsti.

Fonui – gyvas Kiwanukos pasirodymas ir koncertinis filmas

https://youtu.be/ianBdZbU_jk

Atrask. Daugiau. Muzikos.
www.8dw.lt

NUORODOS

www.michaelkiwanuka.com

www.facebook.com/MichaelKiwanuka

www.instagram.com/michaelkiwanuka

www.twitter.com/michaelkiwanuka 

 


Renginio organizatorius: 8 Days A Week Agency, UAB

Organizatorius adresas: Islandijos g. 6, Vilnius

Organizatorius kontaktai: www.8dw.lt / tickets@8dw.lt

Bilietų į jūsų pasirinktą renginį pirkimo procesas vyks Bilietai.lt (UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ svetainėje Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje