Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Parodų rūmai).

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Parodų rūmai).

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) nuo 2021 m. balandžio 3 d. iki 30 d. eksponuojama Viktoro Paukštelio personalinė paroda „Gambitas“, kuratorė – dr. Raminta Jurėnaitė, o nuo balandžio 9 d. iki 30 d. veiks Vitos Opolskytės ir Kazimiero Brazdžiūno paroda „X / Y“. (įsigytas bilietas galios vienam apsilankymui).

Viktoro Paukštelio paroda „Gambitas“

Tapytojas Viktoras Paukštelis savo solo parodai Klaipėdoje suteikė vieno naujausių, šiemet sukurto paveikslo pavadinimą. Gambitas (pranc. gambit  < it. dare il gambetto – pakišti koją), anot Tarptautinių žodžių žodyno, – šachmatų (arba šaškių) partijos pradžia, kurioje paaukojama figūra arba pėstininkas, kad būtų galima greičiau, aktyviau pulti.

Parodoje „Gambitas“ autorius eksponuoja ir seniau sukurtus, ir naujausius tapybos darbus bei piešinius. Parodos kuratorė dailėtyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė Raminta Jurėnaitė pristatydama parodą akcentuoja vieną svarbiausių V. Paukštelio kūrybos jungčių – meno istorijos pėdsaką.

„Tapytojas Viktoras Paukštelis savo drobėse „skolinasi“ ikonografinius meno istorijos simbolius, alegorijas ir kitus motyvus iš senųjų ir moderniųjų meistrų paveikslų. Menininkas eruditas inspiracijų randa ir moksliniuose, biografiniuose ar literatūriniuose tekstuose“, – teigia dr. R. Jurėnaitė.

Vitos Opolskytės ir Kazimiero Brazdžiūno paroda „X / Y“

Nuo 2021 m. balandžio 9 d., penktadienio, 16 val. eksponuojama Vitos Opolskytės ir Kazimiero Brazdžiūno paroda „X / Y“.

Šioje parodoje pristatomi du menininkai, kalbantys skirtingomis meninėmis kalbomis, kartais labai nutolstančiomis viena nuo kitos, o kartais susikertančiomis tam tikruose taškuose. Vitos vaizduojami intymūs bei asmeniški buitiniai motyvai, žaismingi spalviniai santykiai, dailus potėpis, kone vaikiški piešiniai čia susimaišo su Kazimiero bejausmiu, beasmeniu potėpiu, nihilistinio ir susvetimėjusio pasaulio motyvais, skelbiančiais tuštumą. Tuo pačiu metu abiejų autorių kūrinius galima būtų traktuoti kaip šiuolaikinės kultūros vizualumo refleksiją, atspindinčią išsklaidytą, heterogenišką atvaizdų srautą ir komentuojančią dabartinio pasaulio, jo vaizdų bei įvaizdžių aktualijas. Besiskleidžiantis abiejų kūrėjų pasakojimas analizuoja tikėjimo / netikėjimo, seksualumo / atgrasumo, meilės / neapykantos, tikrumo / tuštumos, bendrumo / svetimumo ir kitas temas. Kuriamas interjerinis parodos modelis kelia klausimą apie regimosios ir neregimosios realybės koegzistavimą bei tampa meno kūrinio – menininko – žiūrovo santykio tyrimu bei išsiverčiančio pasaulio epifanija.

Apsilankymo dienos ir valandos – III-VII nuo 11 iki 19 val.

Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Nedirba pirmadieniais, antradieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Nemokamas apsilankymas galioja:

·         Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams;

·         Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams;

·         neįgaliesiems ir jų padėjėjams (1 lydinčiam asmeniui);

·         mokytojams, lydintiems ne mažesnes kaip 10 mokinių grupes;

·         mokytojams, lydintiems moksleivius į edukacinius užsiėmimus;

·         turizmo įmonių darbuotojams, gidų gildijos nariams, lydintiems ne mažesnes kaip 5 asmenų grupes.

Daugiau informacijos apie parodas, renginius ir kitą veiklą  rasite www.kkkc.lt, Facebook'o, Instagram'o paskyrose.

Esant karantino ribojimams, KKKC Parodų rūmų lankytojams būtina laikytis tam tikrų reikalavimų: bilietus įsigyti tik internetu tiketa.lt arba atsiskaitant Parodų rūmų kasoje banko kortele. Vyresniems nei 6 metai amžiaus asmenims privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei dezinfekuoti rankas. Ekspozicinėse salėse būtina laikytis 2 metrų atstumo. Lankytojai įleidžiami ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (šis ribojimas netaikomas šeimoms).

 Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (Platesnė informacija pateikta aprašyme aukščiau).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, BĮ

Daugiau informacijos: www.kkkc.lt

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje