Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian (Iranas)

Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian (Iranas)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Įėjimas tik su galimybių pasu.

Renginio dieną bilietai brangs.

Tūkstantmečius besitęsianti Persų muzika yra nepaprastai rafinuotas, turtingas ir jaudinantis menas.

Du laisvieji mąstytojai ir muzikos tyrinėtojai Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian pasirodys grodami setarais – ikiislamo laikus menančiomis keturių stygų liutniomis, dažnai siejamomis su sufizmu. Vien prieš pirmąjį bendrą Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian pasirodymą klausytojai jiems plojo atsistoję, žinodami, kad tai bus neeilinis įvykis – dviejų meistrų susitikimas, atskleidžiantis ištisą persų muzikos visatą.

Kayhan Kalhor yra vienas garsiausių šios eros kamancheh (persų styginis instrumentas) virtuozų, kurio vardas jau tapo šio instrumento sinonimu. 2017 m. grojimo kamancheh menas jo nuoširdaus atsidavimo dėka buvo įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Tad neįtikėtina ir be galo įdomu, kad kūrėjas pirmąkart Lietuvoje pasirodys su antruoju savo instrumentu setaru.

Iš Teherano kilęs Kayhan Kalhor tris kartus buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimams ir 2017 m. jį pelnė kartu su Yo-Yo Ma bei „Silk Road Ensemble“. 2018 m. gavo garbingą „Isaac Stern Human Spirit Award“ už išskirtinį indėlį plečiant žmonijos supratimą per muziką, 2019 m. – WOMEX

Grojant Kayhan Kalhor, atrodo tarsi jis komunikuotų visomis kalbomis vienu metu, pasiekdamas viso pasaulio žmonių širdis – net iš praeities ar tolimos ateities. Kaip kad viename interviu yra sakęs: „Aš tiesiog noriu groti muziką ir leisti žmonėms ja mėgautis. Nežinau, ką daryčiau be muzikos. Kai esu scenoje, aš esu pasaulio viršūnėje ir Dievas kalba su manimi“.

Antrasis dueto narys, kilęs taip pat iš Teherano, Kiya Tabassian yra setaro virtuozas, kompozitorius, atlikėjas, improvizatorius, ilgametis Kayhan Kalhor studentas, ansamblio „Constantinople“ įkūrėjas ir varomoji jėga, su kuriuo įrašė per dešimtį albumų ir parengė beveik 40 viso pasaulio publikos pripažinimo sulaukusių programų. Per pastarąjį dešimtmetį šis kūrėjas surengė virš 800 koncertų 125 miestuose 25 šalyse.

Estetiški, be galo asmeniški bei kūrybingi pasirodymai yra persų klasikinės muzikos pagrindas. Artimuosiuose Rytuose dažnai jie išreiškiami per lakštingalos simbolį – gražiausią balsą žemėje turintį ir niekieno neatkartojamą paukštį. Tūkstančius metų evoliucionavusi persų muzika gyvuoja spontaniškai improvizuojant, tačiau jos išeities taškas visuomet yra griežtas kanoninis repertuaras radifas.

Vasario mėn. vyksiantis koncertas - tai unikali galimybė liudyti dviejų pasaulyje garsių solistų, setaro virtuozų sąjungą. Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian kviečia klausytojus į savo kūrybinių visatų suartėjimo tašką, į aistringą muzikinę kelionę, persų meno širdį, pažadėdami, kad jūsų kelionėje į save lydės nuostabus harmonijos jausmas bei širdį grožiu virpinantys rifai.

 

KONCERTO INFORMACIJA

Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems taikoma 30% nuolaida.

 

Dėl kontempliatyvios ir susikaupimo reikalaujančios muzikos pobūdžio prašome į koncertą nesivesti vaikų iki 5 m.

Norint patekti į koncertą reikės pateikti vieną iš šių dokumentų:

• Galimybių pasą.

• ES skaitmeninį Covid pažymėjimą.

• Vakcinacijos išrašą.

• Dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID -19 liga.

• Neigiamo testo rezultato išrašą.Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 5 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje