Kauno rajono muziejus: Audronės Petrašiūnaitės grafikos darbų paroda

Kauno rajono muziejus: Audronės Petrašiūnaitės grafikos darbų paroda

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Kviečiame apsilankyti Kauno rajono muziejuje - Audronės Petrašiūnaitės grafikos darbų paroda.

Darbo laikas: III - VII nuo 10 iki 17.30

Adresas: Pilies takas 1, 54127- Raudondvaris, Kauno r.

Audronė Petrašiūnaitė gimė 1954 m. sausio 3 d. Kazlų Rūdoje. Tai viena aktyviausių viduriniosios kartos tapytojų. Dailininkės kūrybai turi įtakos XIX a. pab. – XX a. pr. Prancūzijos dailininkų grupuotės „Nabis“, lietuvių Viktoro Vizgirdos ir Adolfo Valeškos kūriniai. Ankstyvojoje kūryboje vyravo interjero, peizažo elementai, būdingas suplokštintas vaizdas, per koloritą perteiktas intymumas, melancholija. Dažni motyvai – vyno taurė, katino šešėlis, knygų lentynos – neturi aiškių kontūrų, yra spalvingos kompozicijos dalis. Vėlyvesnėje kūryboje vyrauja vienatvės tema, besikartojantys motyvai – žmonių veidai, dirvonai, lietus, kiti peizažo elementai. Dramatiškumas, emocinė įtampa kuriama ryškiomis spalvomis (raudonos ir mėlynos santykiu), deformuotu piešiniu. Vėliau atsirado ir žemės spalvų, tapo svarbu ne tik spalva, bet ir piešinys. Jos kūrybai būdingas kolorizmas, raiškus potėpis, tiršti dažų sluoksniai derinami su plonais permatomais, didelės plokštumos – su faktūromis arba štrichais. Kuria grafiką ir siuvinėtus kilimus.

Višakio Rūdoje (Kazlų Rūdos sav.) miškų apsuptyje viena su katinu gyvenanti menininkė kasdien tapo savo gyvenimą – paprastą, neskubų, mąslų. Jame – kartu su metų laikais besikeičiantis jai artimas peizažas, su horizontu susiliejanti moters figūra, rožės keras... Audronė čia jaučiasi laisva, galinti įsiklausyti į savo vidinį balsą ir gyvenimo metraštį tapyti tikrais jausmais ir spalvomis. „Aš dar tikiuosi nutapyti senatvę, – nusišypso menininkė. – Vaikystę, jaunystę jau nutapiau. Vienas paveikslas iš vaikystės su triušiais – ten tų triušių daug ir aš, vaikas, tupiu tarp jų. Iš jaunystės metų yra autoportretų su kate, interjerų, Kybartų peizažų, natiurmortų. Beliko nutapyti senatvę...“ Kas bus tuose paveiksluose, ji nespėlioja. Temas padiktuoja pats gyvenimas.

Petrašiūnaitės paveiksluose daug gamtos akcentų, gyvūnų, interjero detalių. „Tai ne tikrovė, bet tokį paveikslą gali perskaityti, jis nėra kažkokia abstrakcija ar nesuvokiamas dalykas, vien technikos pabrūžinimas. Jis turi savo raktą, nuotaiką, energiją, – aiškina menininkė. – Jeigu man parodytų aukštosios matematikos formulę, ji man nieko nesakytų, o meno kūrinys šneka, jis perskaitomas, nesvarbu, kad tai ne realizmas. Gali būti, kad kiekvienas kitaip pamatys, bet pagrindinę žinią supras. Į dailininkės kuriamą meno pasaulį palydi ir jos sugalvoti paveikslų pavadinimai.

„Ar paveikslo pavadinime yra papildoma nuoroda žiūrovui?“ „Yra. Šią vasarą nutapiau „Pusryčius ant žolės“ – tai nuoroda į Klodo Monė paveikslą. Dar esu nutapiusi „Pusryčius ant vandens“, grafiką atspaudusi. Pavadinimas turi nuorodą – jis atidaro dar vieną poetinį laiptelį“, – sako menininkė ir čia pat perspėja, kad profesionaliosios dailės kūrinys nebūtinai turi teikti malonumą. Daug geriau, jeigu jis skatina mąstyti, galbūt net kai ką pervertinti. Menininkė neneigia, kad tapydama tokią emocinę būseną dažnai ir pati junta, galbūt net užkoduoja ją savo drobėje. „Tapydamas ir pats keitiesi, tampi kitoks. Apie tuos pačius dalykus, apie kuriuos prieš metus ar dvejus galvojai, vertinai vienaip, pradedi manyti kitaip, pasikeiti“.

Paroda veiks nuo 2022 m. sausio 28 d. iki 2022 m. kovo 6 d. Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 7 metų amžiaus).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno rajono muziejus, BĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje