JAUNA MUZIKA ( IV d.)

JAUNA MUZIKA ( IV d.)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Įėjimas į renginį tik su Galimybių pasu.

Festivalis „Jauna muzika“ antrus metus iš eilės gvildena „kolekcionuojamųjų“ temą. Šiemet pristatome pandemijos aplinkybių ko-kuruotą programą, kurioje išryškėja kitokio sceninio būvio galimybės ir jų sąlygoti nauji klausymosi bei mąstymo įpročiai. Šiandien klausytis kitaip – tai suvokti, jog mes patys skambame iš vidaus, jog garsus skleidžia net mūsų ausų sraigės – mūsų ausys dainuoja. Šį fenomeną savo kūryboje tyrinėja festivalio programą atversiantis danų garso menininkas Jacobas Kirkegaardas. Šiųmetis festivalis – lyg atokvėpio valandėlė po dideliame mieste praleisto pusdienio švenčiant tarptautinę vinilo dieną, kuomet galima ramiai apžvelgti labiausiai įkvepiančius atradimus, mintyse susidėlioti galimus jų derinius. Festivalyje pristatomos muzikos spektras itin platus, neretai besiveržiantis už ribos, kur garsas nebėra būtina muzikos sąlyga. Tai savo pasirodymuose demonstruoja „Maulwerker“ atlikėjai iš Berlyno. Ansamblis festivalyje pristatys programą „Kūnai. Erdvės“, sudarytą iš specialiai jam sukurtų kūrinių. Tarp jų įtrauktas ir jaunos menininkės, Vilniaus dailės akademijos studentės Indrės Liškauskaitės opusas, tyrinėjantis žmogaus komunikaciją su kitos rūšies gyvūnu. Tuo tarpu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai festivalyje pasirodys dedikacijomis M. K. Čiurlioniui ir siurrealizmui. Festivalio programoje neplanuotai susidėliojo trys teminės kryptys: jaunųjų Lietuvos kompozitorių kūryba (atstovaujama Andriaus Maslekovo, Andriaus Šiurio ir Egidijos Medekšaitės), Vilniaus improvizacinės muzikos scena (atstovaujama Liudo Mockūno, Gedimino Stepanavičiaus, grupių „Low Blow“ ir „Ambulance on Fire“) ir muzika žemo registro instrumentams. Egidijos Medekšaitės muzika įdomiausiu kampu atskleis, kokia gali būti akademinė kūryba šiandien. Jos specialiai festivaliui sukurtas naujas opusas, kurio premjerą atliks Suomijos elektrinių gitarų kvartetas „Sähkökitarakvartetti“, pagrįstas indų saulėlydžio raga. O festivalį užbaigsiantis Kristupas Gikas improvizuos patefonais, lyg tarp kitko atkleisdamas, jog improvizacija tėra bandymas prisiliesti prie nuolat triukšme slypinčio kontinuumo. Muzikos žanrų ribas plečiantis bei naujus muzikinius genotipus tyrinėjantis festivalis „Jauna muzika“ vyks Menų spaustuvėje rugsėjo 16–19 dienomis. Susipažinkite su šiemet siūloma kolekcija ir sužinokite, kodėl mūsų ausys dainuoja.

Arturas Bumšteinas

Festivalio programos sudarytojas

Rugsėjo 19 d., sekmadienis

19 val. Studija III

Egidija Medekšaitė „Pūriyā“ keturioms elektrinėms gitaroms (pasaulinė premjera, 2021) Atlieka „Sähkökitarakvartetti“: Juhani Grönroos, Lauri Hyvärinen, Jukka Kääriäinen, Sigurður Rögnvaldsson (elektrinės gitaros)

Pūriyā – pagrindinė hindustaniečių klasikinės muzikos hexatoninė raga, dažnai vadinama naktinių ragų karaliumi. Ši raga kilo iš Marwa Thaat dermės. Raag Pūriyā dainuojama popietei slenkant vakaryn, todėl ji vadinama Sandhiprakash raga. Jos nuotaika niūri, meditatyvi, kontempliatyvi ir pamaldi; kaip ir daugelis kitų temstant grojamų ragų, ji verčia susimąstyti apie gyvenimą. Sukuriama maloni, šviesaus proto ir dievobaimingumo kupina atmosfera. Šio kūrinio forma paremta išplėstiniais tekstilės raštais, kurie dėl ilgų vyniojimo / ataudų perdangų negalėjo būti išausti. Iš šių sluoksnių sukūriau įvairius tarpusavyje persipinančius tembrinius raštus. Viso kūrinio metu dinamika, tembras ir harmonija plečiasi, kol pasiekia kulminaciją.

20.30 val. Juodoji salė

DJ Extended (aka Kristupas Gikas)

Elektroakustinio triukšmo improvizacija

Išplėstinės grojimo patefonais technikos, kurių pagrindu grotuvo funkciją turintys aparatai tampa išraiškingu elektroakustinio triukšmo instrumentu.

21 val. Kavinė

Festivalio afterparty

Festivalio programos sudarytojas Arturas Bumšteinas

Koordinatorė ir dizainerė Sima Jundulaitė

Garso režisierius Ignas Juzokas

Šviesų dizaineris Julius Kuršis

Vertėjos: Veronika Janatjeva, Aleksandra Bondarev

Rengėjas: Lietuvos kompozitorių sąjungaRenginio trukmė: 2 val.

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos kompozitorių sąjunga

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje