IŠEITIES TAŠKAS: EGZILĖ | Atviras ratas

IŠEITIES TAŠKAS: EGZILĖ | Atviras ratas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

POEZIJA IR MUZIKA PAGAL ALGIMANTO MACKAUS KŪRYBĄ

 

Justina Smieliauskaitė – aktorė, 2016 m. baigusi LMTA vaidybos studijas, kurianti vaidmenis Vilniaus miesto teatre „Atviras ratas” ir Keistuolių teatre. Justina – poezijos ir muzikos ciklo “Po arkomis” iniciatorė ir dažna poezijos skaitymų dalyvė.

 

Nikolajus Polujanovas – pajūrio bei vėjo dievybės Vėjopačio vardą pseudonimu pasirinkęs elektroninės muzikos kūrėjas, savo kūryboje jungiantis gilų ir melancholišką deep techno, lietuvių liaudies motyvus ir gamtišką, atmosferišką, vietomis - kone meditatyvų skambesį. Vėjopačio kūrybinė veikla tęsiasi nuo 2011 metų, per kuriuos muzikantas išleido 5 albumus.

 

Poezijos ir muzikos vakare skambės išeivijos poeto Algimanto Mackaus eilės, skaitomos aktorės Justinos Smieliauskaitės, ir Nikolajaus Polujanovo - Vėjopačio elektroninė muzika, persmelkta melancholiškų etninių motyvų. Performanso metu sukuriama neįpareigojanti, bet sukaupta atmosfera, jog klausytojas - žiūrovas lengviau "panertų" į poeto Algimanto Mackaus pasaulį. Visa tai kuriama pasitelkiant performatyvias priemones - vizualizacijas, šešėlių ir šviesų žaismą, atlikėjų judėjimą.

Algimantas Mackus (1932-1964) – lietuvių poetas, karo metais su šeima pasitraukęs į JAV. Būdamas vienas žymiausių bežemių kartos atstovų Mackus savo kūriniais atveria plačius ir skausmingus visos epochos vienatvės bei ilgesio klodus; savyje poeto kūriniai talpina neapykantą egzilei, nesusitaikymą su ja, bandymą nuo jos apsisaugoti ir čia pat – egzilės teigimą, troškimą, tam tikra prasme – net tylų, ramybės kupiną jos pripažinimą ir savitą šlovinimą. A. Mackaus eilėse užkoduotas tragiškas, bet viltingas prasmės ieškojimas, skaitytoją panardinantis ne tik į liūdesį, bet ir į giliai išjaustą vidinį pasaulį.

„Iš tikrųjų aš siūlau beprasmišką egzilės gyvenimą, nes daugiau negu žodžiai kalba gyvenimai, aš siūlau išdidumo kupiną egzilę, nes tokioje egzilėje palieka vietos ir mūsų karčios egzistencijos ironijai, skausmui ir tiesai išsakyti.“ (Metmenys, Nr. 9, 1965) 1992

___

 

Šis spektaklis yra Kauno miesto kamerinio teatro Jaunimo festivalio "IŠEITIES TAŠKAS" programos dalis.

Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie festivalį www.kamerinisteatras.lt

Renginio metu privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Negalintiems dėvėti kaukių rekomenduojama nešioti veido skydelį.

 Atlikėjai:

Justina Smieliauskaitė

Nikolajus Polujanovas

Renginio trukmė: 1 val. 10 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno miesto kamerinis teatras

Daugiau informacijos: www.kamerinisteatras.lt Tel.: 861262226.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Premjera! TIK SUAUGUSIEMS (rež. Justas Tertelis) Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Premjera! TIK SUAUGUSIEMS (rež. Justas Tertelis) Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Rugsėjo 27 d., 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val. 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 1 val. 0 min.
10,00 € 20,00 €
Pirkti
Premjera! Mamos sūnus (rež. Loreta Vaskova) Vilniaus miesto teatras Atviras ratas

Premjera! Mamos sūnus (rež. Loreta Vaskova) Vilniaus miesto teatras Atviras ratas

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Rugsėjo 29 d., 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 4 val. 38 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje