Garso vaidinimas „Audiokaukas“

Garso vaidinimas „Audiokaukas“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

2022 m. balandžio 6 d., trečiadienį, 19 val.
Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)


AUDIOKAUKAS
Garso vaidinimas

Scenarijaus, muzikos ir garso montažo autorius Arturas Bumšteinas
Garso režisierius Ramūnas Jasutis
„Audiokauko“ garso įrašai vyko 2014–2015 metais Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje (AMII)
Šviesų dailininkas Julius Kuršys
Prodiuseris Operomanija


Vaidmenis įgarsina: Svetlana Bagdonaitė (Pasakotoja), Birutė Mar (Pasakotoja), Vytautas Tinteris (Denisas), Šarūnas Nakas (Apolonijus Polonskis), Irmantas Jankaitis (Bobausis), Nick Bastis (Ufonautas, JAV), Aapo Nikkanen (Ufonautas, Suomija), Žilvinas Andriušis (Knygrišys), Armantas Gečiauskas (Ambasadorius), Mikas Žukauskas (Vertėjas), Karina Metrikytė (Radijo laidos vedėja), Audrius Pocius (Draugas), Marija Rasa Kudabaitė (Mergina), Vidmina Stasiulytė (Mergina), Aušrinė Benedikt (Mergina), Ieva Rojūtė (Padavėja), Ieva Malikėnaitė (Padavėja), Šalnė Bučiūtė (Cita), Benas Šarka (specialieji garso efektai)

Muziką atlieka: Gailė Griciūtė (preparuotas fortepijonas), Arnas Mikalkėnas (akordeonas), Eglė Janauskaitė (fleita), Dovydas Stalmokas (saksofonas), Dominykas Vyšniauskas (trimitas), Laimonas Masevičius (tūba), Tadas Žukauskas (smuikas), Kęstutis Pleita (altas)


Jaunosios kartos lietuvių kompozitoriaus Arturo Bumšteino (g. 1982) garso vaidinimas „Audiokaukas“ inspiruotas 1990-aisiais metais Lietuvos televizijos transliuotų fantastinio kino laidų „Videokaukas“ ir „Eridano“ leidyklos publikuotų „Mokslinės fantastikos aukso fondo“ knygų. Garso vaidinimo autorius skyrė kelis metus minėtų knygų skaitymui ir „Videokauko“ laidoje transliuotų filmų peržiūroms. Iš daugiau nei šimto knygų bei filmų kūrėjas pasisėmė inspiracijų scenarijaus siužetui.

„Audiokauko“ scenarijus – savotiškas fantastinės literatūros koncentratas, pateikiamas koliažo principu sukomponuotos istorijos pavidalu. Ši istorija – tai jauno talentingo kulinaro Deniso kelių dienų ir naktų gyvenimo epizodas. Pradžioje fragmentiškai nupasakojama herojaus kasdienybė, jo ekstravertiškas, hedonistiškas charakteris (Denisas = gr. Dionizos). Lūžis pasakojime įvyksta kai Denisas, ruošdamas vieną iš savo patiekalų, apsinuodija bobausiais (lot. Gyromitra Esculenta) – tolesnėje istorijos eigoje apsinuodijimo padariniai pasireiškia ne iš karto. Pamažu jie atskleidžiami garso vaidinimo klausytojams.

Denisas, skaitydamas mokslinės fantastikos literatūrą, nejučia persikelia į tekste įkūnytą pasaulį ir patiria jame aprašomus nuotykius. Iš stipriausios haliucinogeninės kelionės vaikinas grįžta pažadintas skambučio: radijo laidos vedėja Denisą pakviečia apsilankyti pokalbių laidoje. Herojus sutinka ir nusineša į tiesioginę laidos transliaciją iš šimto mokslinės fantastikos knygų fragmentų suklijuotą koliažą, kurį pristato kaip savo pastaruoju metu rašomą eksperimentinės kulinarijos veikalą. Radijo eteryje Denisas skaito savo „knygos“ fragmentus ir vėl persikelia į haliucinacijų pasaulį, tik šįkart – kartu su visais radijo laidos klausytojais. Šie „persikėlimai į fantastikos pasaulį“ – tai kompozitoriaus A. Bumšteino iš mažų teksto fragmentų supinti įvairiausių būtybių aprašymai, bei tų būtybių sąveikos su pagrindiniu veikėju. Deniso kulinarinio veikalo tekste lengvai paliečiama vartotojiškumo bei agresyvaus išnaudojimo, nukreipto prieš kitokią gyvybės formą, tematika.

Dar vienas „Audiokauko“ veikėjas – Deniso antagonistas, kompozitorius Apolonijus Polonskis, kurio balsas, sklindantis iš radijo imtuvo, lydi protagonistą viso vaidinimo metu. Polonskis – fizinio kūno neturinti, garsinėje plotmėje tarpstanti akusmatinė būtybė; jos balso pasirodymą nuolat lydi tariamai Polonskio sukurta kamerinė muzika (A. Bumšteino sukomponuota pagal garsų aprašymus iš fantastinių knygų).

Nors spektaklis susideda iš dviejų haliucinacinių „kelionių“, kurių viena yra vegetarinė, o kita – mėsėdinio pobūdžio, vaidinimas neturi jokių vegetarinių-didaktinių tikslų. Tai greičiau yra bandymas pirmą kartą muzikos-meno istorijoje audiatyviai susipažinti su egzo-kulinarijos tema.


Trukmė: 111 minučių (be pertraukos).

Instrukcijos žiūrovams: Menų spaustuvės Juodoji salė bus paversta poilsio ir atsipalaidavimo zona su „supamojo garso“ (surround) principu transliuojamu vaidinimu. 

Įspėjimas: vaidinime yra nepilnamečiams nerekomenduojamų klausytis audio-erotinio pobūdžio scenų (N-16).

Premjera

2015 m. balandžio 15 d. Menų spaustuvės Juodojoje salėje 6-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija).Atlikėjai:

Scenarijaus, muzikos ir garso montažo autorius Arturas Bumšteinas

Renginio trukmė: 1 val. 50 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 5 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Operomanija, VšĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje