Garso patirtis Vilniaus gete „Glaistas“

Garso patirtis Vilniaus gete „Glaistas“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

2020 m. spalio 16, 19 d., 18, 18:30, 20 ir 20:30 val.
2020 m. spalio 17 d., 20:30, 21 ir 21:30 val.
2020 m. spalio 18 d., 19, 19:30 ir 20 val.
Nuo Žydų kultūros informacijos centro (Mėsinių g. 3, Vilnius)


GLAISTAS
Garso patirtis Vilniaus gete


Kūrinys lietuvių, anglų, rusų, hebrajų, jidiš kalbomis su lietuviškais / angliškais / rusiškais / hebrajiškais titrais

„Glaistas“ – tai garso kelionė po buvusio Vilniaus geto teritoriją ir trūkinėjančius prisiminimų apie Holokaustą vingius. Kelionės garsinis žemėlapis sudarytas iš specialiai kiekvienai erdvei sukurtų muzikinių fragmentų, o judėjimo kryptį brėžia keturi Holokaustą išgyvenusių, po karo iš gimtosios Vilnos į Izraelį persikėlusių žmonių balsai, „Glaisto“ kūrėjų įrašyti pokalbiuose Tel Avive, Jeruzalėje ir Haifoje 2019 metų gegužę.

Frida Sohat (g. 1929 m.) kalėjo Vilniaus gete, Kloogos (Estija) ir Štuthofo (Lenkija) koncentracijos stovyklose. Į Izraelį persikėlė 1957-aisiais, nes norėjo susitikti su karą išgyvenusiu tėvu.

Joshua Zak (g. 1929 m.) palikęs Vilnių apsigyveno Haifoje, tapo Izraelio technologijos instituto (Technion) fizikos profesoriumi. 1989 m. atrado Z(k) – Zako fazę, už tai 2014 m. apdovanotas prestižiniu Wigner‘io medaliu.

Sore Voloshin (g. 1928–2020 m.) išgyveno vienintelė iš daugiau kaip 50 asmenų giminės Vilniuje. Ji buvo Icchoko Rudaševskio, jaunojo Vilniaus geto dienoraščio autoriaus, nužudyto Paneriuose, pusseserė.

Baruch Shub (g. 1924) per karą buvo žydų pogrindinio judėjimo dalyvis. Persikėlęs į Izraelį, tapo skrydžių inžinieriumi. Iki dabar skaito paskaitas apie antisemitizmą, yra įvairių visuomeninių organizacijų narys.

Garso dokumentas, kaip atminties artefaktas, yra pagrindinė kūrinio ašis, aplink kurią driekiasi muzikinės buvusio Vilniaus geto gatvių, kiemų, koridorių, butų, salių, kitų erdvių interpretacijos. Jose girdimi interviu fragmentai praranda grynai žodinio pasakojimo funkciją – įrašuose užfiksuoti garsiniai įvykiai siūlo temas chorams ar elektroninėms kompozicijoms, individualūs pasakojimai įgauna arijų bruožų, balsai įsipina į garsovaizdžius ir tampa visavertėmis muzikinės išraiškos priemonėmis. Viską papildo gausiai naudojami binauraliniai įrašai, suteikiantys ausinėse skambantiems garsams realumo įspūdį.

Taip gimsta savita „Glaisto“ muzikinio pasakojimo estetika, dinamiškas šiandienos Gesamtkunstwerk, kuriame svarbus tampa ir žiūrovo kūnas, jo judėjimas erdvėje.

Kūrinyje balansuojama tarp persikėlimo „į tuos laikus“ ir grįžimo „į šiandieną“. Tyrinėdama tokio persikėlimo galimybių ribas visų pirma savo pačių galvose, kūrybinė grupė nesislepia nuo fakto, kad judama šiandienos Vilniumi – sparčiai besikeičiančiu, dažomu ir gražinamu, apsiklojusiu statybiniais tinkleliais, o kai kur dar laukiančiu šviežio glaisto sluoksnio.

Kūrėjai, lydėsiantys žiūrovus kamerinėse grupėse, kviečia drauge pažvelgti į tai, kas slepiasi po glaistu ir apmąstyti svarbius klausimus: ar egzistuoja Holokausto suvokimo ribos? Kur baigiasi atmintis ir prasideda vaizduotė (jei ši takoskyra apskritai įmanoma)? Kokiomis formomis grįžta (ar galėtų grįžti) tai, kas karo metu beveik visiškai sunaikinta?

 

Kūrėjai: dramaturgas Rimantas Ribačiauskas, režisierius Mantas Jančiauskas, kompozitorė Jūra Elena Šedytė, kompozitorius Andrius Šiury
Kūrinyje panaudoti garso įrašai iš interviu su Frida Sohat, Joshua Zak, Sore Voloshin, Baruch Shub

Garso įrašuose dalyvavę atlikėjai:
Vokalinis ansamblis „Melos“: Justina Leinartaitė (sopranas), Gabrielė Bilevičiūtė (sopranas, ansamblio vadovė), Karolina Macytė (sopranas), Ieva Parnarauskaitė (sopranas), Jūra Elena Šedytė (altas), Dainora Aleksaitė (altas), Gabija Adamonytė (altas), Milda Adamonytė (altas)
Garso režisierius Vytautas Bedalis
Vaikų vokalinis ansamblis: Patricia Dahl, Urtė Kretkovskytė, Ignas Masevičius, Kasparas Skuja
Chormeisterė Skaistė Garbašauskienė
Lora Kmieliauskaitė (smuikas)
Kazimieras Jušinskas (saksofonas)

Programuotojas Robertas Dumpis
Garso masteringas Arūno Zujaus

Vertėjai: Rimantas Ribačiauskas, Ana Ablamonova, Olga Lempert, Darius Ross, Vsevolod Chernozub

Vedliai: Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys, Rimantas Ribačiauskas, Mantas Jančiauskas, Ana Ablamonova, Ieva Parnarauskaitė, Paulina Simutytė, Lyja Maknavičiūtė

 

Nuoširdžiai dėkojame: Eugenijui Bunkai, Juditai Gliauberzonaitei, Ditai Šperling, Tsilai Zak, Elenai Keidošiūtei, Alinai Zemlienei, Henrikai Dumpienei, Eugenijui Maldeikiui, Mykolui Maldeikiui, Nerijui Šepečiui, Ya‘arit Glazer, Naomi Yoeli, Ilonai Šedienei, Paulinai Simutytei, Aivarui Nevedomskui, Žanetai Overlingienei, Matui Aerobica, Vilmantui Juškėnui, Vyteniui Gadliauskui, Rūtai Vitkauskaitei, Larai Lempert, Rafailui Karpiui, Arturui Bumšteinui, dr. Arūnui Bubniui, Mantui Šikšnianui, Ryčiui Masilioniui, Jurgitai Beatričei Rudėnaitei, Zitai Paulauskaitei, Vandai Kareivaitei-Balandienei, Valerijai Mažonienei, pastoriui Egidijui, Aldonai Kuprelytei

Prodiuseris Operomanija
Pagrindinis partneris Žydų kultūros ir informacijos centras
Partneriai: LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, Vilniaus teatras „Lėlė“, Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius, Mama Studios
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Trukmė: 80 min.
Premjera: 2019 m. spalio 27 d.
Bilietus [20 Eur] platina TIKETAAtlikėjai:

Rimantas Ribačiauskas

Mantas Jančiauskas

Jūra Elena Šedytė

Andrius Šiurys

Renginio trukmė: 1 val. 20 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 20 min.


Asmenys iki 9 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Operomanija, VšĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Low Air: FEEL-LINK

Low Air: FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 4 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
3 d. 18 val. 41 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Vido Bareikio akustinis turas PO KAUKE

Vido Bareikio akustinis turas PO KAUKE

  • Ukmergė, Ukmergės kultūros centras
  • Lapkričio 5 d., 18:00 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 18 val. 28 min.
9,12 € 15,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje