Edvardo Griego sonatos

Edvardo Griego sonatos

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

ALEXANDER PALEY (fortepijonas)

RAIMONDAS BUTVILA (smuikas)

 

Programoje:

Sonata Nr. 1, F-dur, op. 8

Sonata Nr. 2, G-dur, op. 13

Sonata Nr. 3, c-moll, op.45

 

 

Kamerinės muzikos vakare – išskirtinė galimybė pasiklausyti norvego kompozitoriaus Edvardo Griego sonatų. Šią programą klausytojams pristato pasaulyje pripažintas fortepijono virtuozas Alexanderis Paley (JAV) ir lietuvių smuikininkas Raimondas Butvila, 1993–2011 m. gyvenęs ir dirbęs Venesueloje. Buvę bendramoksliai Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje R. Butvila ir A. Paley nuo 2013 m. pradėjo aktyviai bendradarbiauti ir kartu rengti kūrybines programas. Kartu jie grojo rečitalius Lietuvoje, koncertavo su VDU kameriniu orkestru, atliko J. Haydno ir F. Mendelssohno koncertus smuikui ir fortepijonui, 2016 m. A. Paley pakvietė R. Butvilą dalyvauti savo rengiamame festivalyje Andų Muleno mieste (Moulin d’Ande) Prancūzijoje. Jų kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi iki šiol.

 

Alexander Paley apie E. Griego sonatas:

„Monografinė programa suteikia galimybę prasiskverbti iki kompozitoriaus kūrybos stiliaus ir širdies gelmių. Ji leidžia suvokti, kas vedė kūrėją jo minčių keliu. Būtent todėl ankstesnėse programose grojome visas Sergejaus Prokofjevo sonatas, o dabar imamės Edvardo Griego. Visos trys jo sonatos yra atliekamos koncertuose, bet ne itin dažnai. O visos trys kartu monografinėje programoje – beveik niekada. Sonatos sukurtos skirtingu metu, tad klausantis jų galima pastebėti ne tik kūrybinę kompozitoriaus evoliuciją, bet ir kryptį stiliaus, kuris iš esmės nesikeitė, tik tapo turtingesniu, prabangesniu tiek kompozicinės technikos, tiek ansambliškumo prasme. Išties, tai labai gaivi patirtis, nes atliekant visas tris E. Griego sonatas labai nesunku monografinę programą paversti monotoniška, bet pasistengsime to išvengti. Kita vertus, nors atlikėjai dažnai žavisi šio norvegų autoriaus kūryba, bet jis visgi nustumtas į antrąjį romantikų planą. Dažniausiai skamba Johannesas Brahmsas, Robertas Schumannas, Franzas Schubertas, o E. Griego atvejis panašus į atsitikimą su skandinavų tapyba. Kada ji buvo pristatyta Paryžiuje ir Peterburge, kai garsusis impresarijus Sergejus Diagilevas atvežė parodą į tuometinę Rusijos sostinę, parodų lankytojus sužavėjo šios tapybos gaivumas ir betarpiškumas. Lygiai ta pati situacija su skandinavų muzika – ji ypatingai gaivi, skaidri, tyra ir natūrali. Žvelgiant į sukūrimo laikmetį tai – nebe ankstyvasis romantizmas, bet E. Griego muzikos skambesys nukelia mus į tuos laikus, kai pasirodė pirmosios romantizmo apraiškos: buvo sukurtas Johanno Wolfgango von Goethes „Verteris“, kada jausmai buvo itin tyri, natūralūs ir gilūs. Gaila, bet šiais laikais tiek muzikoje, tiek kituose menuose tai dažnai užmirštama, siekiant pasakyti kažką naujo, sukurti kažką novatoriško, sukrėsti publiką. O mes prie E. Griego kūrybos prisiliesime kaip prie pirminio, tyro bei gaivaus muzikos šaltinio.“

 

 

 

 Renginio trukmė: 1 val. 15 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2
  • Gruodžio 1 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 7 val. 38 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Žiurkiagalviai (N-16) - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

Žiurkiagalviai (N-16) - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Gruodžio 3 d. 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
9 d. 7 val. 17 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje