Bitininkystės muziejus.

Bitininkystės muziejus.

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Įsigiję TIKETA bilietą šiame muziejuje galėsite apsilankyti jums patogiu metu (muziejaus darbo laiku). Bilietas galios iki 2021 09 30.

Bitininkystės muziejus

Sveiki, suradę mus girių glūdumoje, Stripeikiuose. Kaime, kurio šimtmečius skaičiuojančią praeitį liudija XIV amžiaus kronikos, kuriame žmonės nuo seno draugauja su bitėmis, kopinėja medų, renka vašką. Čia 1984 metais buvo įkurtas Senovinės bitininkystės muziejus. Jo sumanytojas šviesaus atminimo Bronislovas Kazlas nuo vaikystės svajojo skleisti žinią, kad visa, kas gyva, yra šventa, visa tarpusavyje siejasi, ir šiais ryšiais skleidžiasi gyvybė. Štai bitė, mažas vabzdys, skraido tarp žiedų, renka sau maistą ir kartu išnešioja vaisingas augalų žinutes, dėl kurių jie gausiai dera.

Bitininkystės muziejus išsidėstęs vaizdžioje 4 ha teritorijoje: lauko ekspoziciją sudaro senųjų skulptūrų parkas, liepų kalnas su hamakais, skirtais „gamtos“ relaksacijai, vaikų žaidimų aikštelė, lauko pavėsinės, pritaikytos bičiuliškiems pašnekesiams ir atsineštinėms vaišėms. Palei Tauragnos upę pastatytas „Vabzdžių viešbutukas“, kuriame galima stebėti naujakurius. Teritorijoje įkurdintos ir mūsų „taikiosios“ bitės – kartu gyvena keturios prezidentinės bičių šeimos (Lietuvos Prezidentų – Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės – dovanos), vizualiai pristatomi avilių raidos etapai nuo medžioklinės iki rėminės bitininkystės. Čia aptiksite ir bitininkystės naujienų: srautinį avilį – „medus iš čiaupo“, „avilį su langu“, pro kurį galima stebėti, ką veikia bitės savo name, naujai apgyvendintą „gamtinį“ avilį, kuriame bitės pačios reguliuoja savo gyvenimą.

Nauja interaktyvi vidaus ekspozicija išdėstyta 5 pastatuose. Kiekviename pastate pristatoma bitė/bitininkystė vis skirtinga tema. Siūlomos įvairios edukacinės programos, ekskursijos, eksponuojamos keičiamos parodos, kas mėnesį švenčiamos šventės. Muziejus visas duris būna atvėręs nuo pavasario iki rudens.

 

Bitininkystės muziejaus darbo laikas:

gegužės – rugsėjo mėnesiais nuo antradienio iki sekmadienio nuo 10 iki 18 val.

Adresas:

Pabalių g. 3, Stripeikių k., Ignalinos r.

Kontaktai:

+370 686 12105 , +370 386 47478 

bites@aparkai.lt

Daugiau informacijos apie teikiamas paslaugas rasite čia:

https://www.aparkai.lt/lankytinos-vietos/senovines-bitininkystes-muziejus/Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (Ikimokyklinio amžiaus vaikams).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje