A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė”. „Gervaza dūzgės”

A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė”. „Gervaza dūzgės”

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Galimybių pasas patekimui į renginį neprivalomas. Nepamirškite saugumo rekomendacijų.

Rugpjūčio 26 d. Vilniaus universiteto didžiajame kieme vyks išskirtinis šou, kurį galima drąsiai vadinti pirmąja žemaitiška roko opera.

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kviečia į žemaitiško albumo „Gervaza dūzgės“ teatralizuotą koncertą. Pusantros valandos trukmės pasirodymas -  išties įspūdingas reginys. Specialiai jam sukurta choreografija, kostiumai, šviesų spektaklis. Pati grupė pasirodymą dėl jo dinamikos ir linksmumo dar vadina „žemaitišku vesternu“.

Teatralizuoto šou idėjos autoriai – tikra žemaitė Aistė Smilgevičiūtė ir žemaitiškai uždainavęs Rokas Radzevičius.  Visos albumo „Gervaza dūzgės“ dainos sukurtos ir atliekamos žemaitiškai – originalius tekstus joms parašė Aistė Smilgevičiūtė.

Kultūros paveldu besidomintys muzikantai iš pasakojimų, atsiminimų ir padavimų apie Žemaitijoje tyvuliuojantį Platelių ežerą sukūrė vientisą istoriją. Jos veikėjai – iš Žemaičių Kalvarijos atlaidų grįžtantys ubagai, kilmingoji panelė Zifrina ir Platelių ežero skenduolis Gervazas, turėjęs priežasčių nusitempti šią kompaniją pas save į dugną ir užtaisyti jiems apokaliptines dūzges.

Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius scenoje įkūnija Zifriną ir Gervazą, ubagų vado Rimkūno rolė patikėta aktoriui Irmantui Jankaičiui. Scenoje be „Skylės“ muzikantų pasirodo ir pučiamieji bei vyrų žemaičių vokalinė grupė, kuri dar ir šoka.

Teatralizuotas koncertas „Gervaza dūzgės“ buvo parodytas vienintelį kartą prieš metus. „Po to pakabinom kostiumus į spintas ir tik karts nuo karto atsidarydavau  nostalgiškai pačiupinėti“, – sako Aistė Smilgevičiūtė.

Kūrėjai žada dar patobulinti pasirodymą, kad jis būtų patrauklus ir nesuprantantiems žemaitiškai: sustiprinti režisūrinius sprendimus, papildyti „rimtąją“ siužeto liniją sveiko humoro doze, tobulinti šokančių „ubagų“ choreografiją.

„Skylės“ muzikantai džiaugiasi, kad prieš koncertą galės surengti ir tradicinę savo kūrybinę stovyklą grupės nario Mantvydo Kodžio „Mėnulio“ sodyboje „Mėnuliškėse“. Ten po intensyvių repeticijų grupė spėja ir drauge papramogauti, apsilankyti pirtelėje.

 „Po stovyklos būsime visiškai pasirengę scenai. Labai jau apie tai svajoju: ir apie publiką, ir apie dainavimą, ir apie pakilią jaudinančią nuotaiką prieš koncertą “, – sako Aistė.

 Įspūdingus kostiumus „Gervaza dūzgėms“ kūrė „Sidabrinės gervės“ laimėtoja kostiumų dailininkė Agnė Rimkutė, grimo dailininkė – Eglė Mikalauskaitė-Gricienė, choreografas – Rapolas Radzevičius. Garso režisierius – Valdas Karpuška, šviesų dizainas – Marius Selevičius.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.Renginio trukmė: 1 val. 20 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 45 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 6 metų amžiaus).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Via Artis, VšĮ

Daugiau informacijos: www.skyle.lt El. paštas: koncertai@skyle.lt.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje