Spektaklis ''DOVYDAS IR EDUARDAS''

Spektaklis ''DOVYDAS IR EDUARDAS''

Shows:

Event has passed.

Information on this page may be outdated, please check information before purchase.

Klaipėdos pilies teatras

Lionelis Goldšteinas

„DOVYDAS IR EDUARDAS“

Komedija

 

Vertė ir režisavo Alvydas Vizgirda

Kompozitorius Edvinas Vasiljevas

Kostiumai Ainos Zinčiukaitės

Pastatymų dalies vedėjas Vytas Aleknavičius

 

Vaidina:

Dovydas Galpernas – Aurimas Pintulis

Eduardas Džonsonas – Vaidas Jočys

 

Premjera 2023 m. lapkričio 13 d.

 

Ar visada pažįstame šalia mūsų esantį, kartu su mumis gyvenantį žmogų? Ar visada ir viską žinome apie vyrą, moterį – bendradarbį, kaimyną, mūsų gyvenimo draugę, draugą, palydovą, mūsų vienintelę, vienintelį?

Ko gero ne visada. Nors teigiame, kad pažįstame, žinome kūną, suprantame sielą, numanome kiekvieną mūsų sugyventinio žingsnį, tačiau kartais drauge praleistas gyvenimo tarpsnis pasirodo esąs pilnas netikėtumų, kaip dykumos miražas.

Kartais gyvenimas tarsi pasijuokia iš mūsų tikrumo, įsitikinimų, žinojimo... Nes mes nieko arba beveik nieko negalime pasakyti apie kitą... O kartais ne ką daugiau galime papasakoti ir patys apie save.

Du nepažįstami vyrai susitinka prie šviežio moters kapo didelio miesto kapinėse. Pasirodo, jie atėjo čia norėdami išreikšti pagarbą tai pačiai vienintelei mylimai moteriai...

 

Lionel‘is Goldstein‘as gimė Londone (1935 m. rugpjūčio 22 d.), kur gyvena iki šiol. Mokyklą jis pradėjo lankyti tik 10-ties metų, po Antrojo pasaulinio karo. Niekada nestudijavo, nes nuo 15-os metų pradėjo dirbti, išbandė  kailiadirbio, mašinisto, kirpėjo ir kitas profesijas. 1956 m. jis išvyko į Australiją kaip kirpėjas Didžiosios Britanijos prekybos laivyno laineryje. Laisvalaikiu pradėjo rašyti noveles ir apsakymus.

1979 m. pasirašė pirmąją sutartį su BBC televizija. Nuo tada prasidėjo itin produktyvus bendradarbiavimas su įvairiais britų TV kanalais. 1983 m. HBO išleido filmą „Misteris Halpernas ir misteris Džonsonas“ pagal L. Goldšteino pjesę „Dovydas ir Eduardas“ su Lourensu Olivje (Laurence Olivier) ir Džekiu Glysonu (Jackie Gleason) pagrindiniuose vaidmenyse. Šis pastatymas pelnė metų geriausios TV pjesės apdovanojimą.

Pjesė „Dovydas ir Eduardas“ yra populiari ir statoma visame pasaulyje: Argentinoje, Australijoje, Austrijoje, Brazilijoje, Izraelyje, JAV, Prancūzijoje, Urugvajuje, Vokietijoje ir kitur. 2020 m. Čekijos televizijoje taip pat sukurtas filmas pagal šią pjesę („Pan Halpern a pan Johnson“).Organizer: Žvejų rūmai, Kultūros centras

Organizer address: Taikos pr. 70, Klaipėda

Organizer contact information: info@zvejurumai.lt / (8 46) 41 05 65