Genijų gimimas 1685: Bach, Händel, Scarlatti

Genijų gimimas 1685: Bach, Händel, Scarlatti

Shows:

Event has passed.

Information on this page may be outdated, please check information before purchase.
Atlikėjai:
Tarptautinis senosios muzikos ansamblis CANTO FIORITO
Meno vadovas ir dirigentas RODRIGO CALVEYRA (Brazilija, Prancūzija)
KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas Mindaugas Bačkus)
Solistai: RENATA DUBINSKAITĖ (mecosopranas), RODOLFO RICHTER (smuikas; Brazilija, Jungtinė Karalystė), DAVIDE POZZI (klavesinas, vargonai; Italija)

Programa:
GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – Concerto Grosso, op. 6 Nr. 1; arija „Mi lusinga il dolce affetto“ iš operos „Alčina“
DOMENICO SCARLATTI – Motetas „Salve Regina“
JOHANN SEBASTIAN BACH – Pasakalija ir fuga c-moll, BWV 582; Koncertas smuikui, styginiams ir basso continuo E-dur, BWV 1042
DOMENICO SCARLATTI–CHARLES AVISON – Concerto Grosso Nr. 5

1685-ieji buvo ypatingi metai muzikos istorijoje. Tais metais gimė Johannas Sebastianas Bachas, Georgas Friederichas Händelis ir Domenico Scarlatti. Jų gyvenimas klostėsi labai skirtingai, bet visi jie tapo išskirtiniais kompozitoriais, kurie keitė muzikos istorijos vagą.

Iš šios trijulės Halėje gimęs G. F. Händelis savo laikais buvo pats žinomiausias. Jo meilė žmogaus balsui įkvėpė tokias nuostabias arijas kaip „Mi lusinga il dolce affetto“ iš operos „Alčina“. Jis buvo ir instrumentinės muzikos novatorius, ypač concerto grosso srityje – skambės pirmasis koncertas iš 6-ojo opuso. Neapolietis Domenico Scarlatti buvo klavesino virtuozas ir parašė daugiau kaip 500 sonatų šiam instrumentui. Jų natos keliavo po visą Europą, o Niukaslyje gyvenęs Charlesas Avisonas kai kurias iš jų aranžavo į concerto grosso: programoje skambės Koncertas Nr. 5. Scarlatti taip pat kūrė ir balsui – pristatomas išskirtinis jo kūrinys „Salve Regina“. Vienas pačių geriausių visų laikų kompozitorių J. S. Bachas puikiai grojo keletu instrumentų, tačiau artimiausi jo širdžiai buvo vargonai, aistrą jiems atspindės Pasakalija ir Fuga c-moll. Jis kūrė muziką ir kitiems instrumentams, išplėsdamas jų technines galimybes: šią jo kūrybos dalį paliudys Koncertas smuikui ir orkestrui E-dur.

Šią programą sudarė Vilniuje įsikūrusio Tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ meno vadovas Rodrigo Calveyra, kasmet dalyvaujantis daugiau kaip 80 koncertų ir spektaklių tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Jis diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui – tai trečias šio kolektyvo ir „Canto Fiorito“ bendras projektas. Pasirodys pagrindinė ansamblio solistė Renata Dubinskaitė, sulaukusi puikių tarptautinių kritikų įvertinimų už savo solinį CD „Barbara Strozzi, La voce sola“. Nuolatinis „Canto Fiorito“ svečias Rodolfo Richteris – tikra barokinio smuiko žvaigždė (Filharmonijos klausytojams jau girdėtas kaip orkestro „B’Rock“ pirmasis smuikas). Apie jį muzikos žurnalas „Diapason“ rašė: „įsidėmėkite šį vardą – tai didžiausia barokinio smuiko paslaptis“. Vargonais ir klavesinu gros pagrindinis ansamblio klavišinių instrumentų atlikėjas Davide Pozzi, ne tik koncertuojantis visame pasaulyje, bet ir dirbantis dirigento asistentu operose, kuriose dainuoja Cecilia Bartoli.


Organizer: KĮ Lietuvos nacionalinė filharmonija, Juridinis asmuo

Organizer address: Aušros Vartų g. 5, 01304, Vilnius, Lietuva

Organizer contact information: +37061441725