DEKREACIJA | Performatyvus šokio vyksmas

DEKREACIJA | Performatyvus šokio vyksmas

Shows:

Event has passed.

Information on this page may be outdated, please check information before purchase.

 DEKREACIJA | performatyvus šokio vyksmas
 

„Neužgriozdinti pasaulio savuoju „aš“, tapti permatomu, pralaidžiu vėjui, garsui, šviesai, kitam, nes nėra savęs be kito.“ (Vytis Jankauskas)

Šio meninio vyksmo centre yra žmogaus asmenybės dekreacijos procesas.  Žodis „dekreacija“ reiškia veiksmą, priešingą sukūrimui. Dekreacijos procesas – tai sąmoningas žmogaus savojo „aš“ atsižadėjimas, suspendavimas ir dėmesio nukreipimas link to, kas yra anapus jo t. y. pati tikrovė, pasaulis  su visa savo įvairove, o jis pats tuo metu atsiskleidžia kaip viso to neprivilegijuota dalis,  susiliejanti (sąveikaujanti) su savo aplinka kaip visuma.

Tai iš kūrėjų etinio rūpesčio gimęs bandymas eksperimentuoti, kurti, suaktyvinti naujas intersubjektyvumo formas, choreografiją suvokiant kaip tam tikrą santykių tarp įvairių kūnų organizavimo praktiką (veiklą).
 

Idėjos autorius ir choreografas: Vytis Jankauskas

Atlikėjai: Giedrė Kirkilytė, Oksana Griaznova, Mantas Stabačinskas, Emilija Dūdaitė

Scenografė: Sigita Šimkūnaitė

Kostiumų dailininkė: Sandra Straukaitė

Muzikos ir garso dizainas: Vladas Dieninis
 

2024.02.07, 19:00 val.

Trukmė: 50 min.

Vieta: Tech Arts (Vaidilutės g. 79, Vilnius)
 

Vyčio Jankausko šokio teatras, įkurtas 1997 m., – viena pirmųjų šiuolaikinio šokio trupių nepriklausomoje Lietuvoje. Nuo to laiko teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą pristatė įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio bei teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinė veikla įvertinta dviem „Auksiniais scenos kryžiais“: 2003/2004 m. šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ apdovanotas už geriausią choreografiją ir muziką, o 2008/2009 m. V. Jankauskas pelnė geriausio choreografo apdovanojimą už šokio spektaklį „Budėjimai“.

 

FB: https://www.facebook.com/vytisdc

IG: https://www.instagram.com/vytis_jankauskas_dance_company/
 

www.vytisdc.ltOrganizer: Vyčio Jankausko šokio teatras, VšĮ

Organizer address: Šeškinės g. 31-30 Vilnius

Organizer contact information: +370 68925364