Shows:
Event has passed.
Lietuvos publikos laukia ypatingas muzikinis įvykis – Vilniuje koncertuos garsusis Hamburgo simfoninis orkestras
Išskirtiniam koncertui į Lietuvą atvyksta Europos ir pasaulio orkestrų elitui priklausantis Hamburgo simfoninis orkestras. Beveik septynis dešimtmečius gyvuojantis orkestras spalio 24-ąją Vilnių pavers viena iš Europos muzikinių sostinių. Koncertui diriguos vienas žymiausių šių laikų dirigentų Sylvain Cambreling, jau šešerius metus vadovaujantis Hamburgo orkestrui. Koncertas unikalus dar ir tuo, jog kartu su orkestru atvyks ir pasaulinio garso pianistas Pierre-Laurent Aimard – antroje koncerto dalyje prancūzų fortepijono virtuozas su Hamburgo simfoniniu orkestru atliks fortepijoninį koncertą. Šis ypatingas vakaras vyks naujai įrengtoje LVSO koncertų salėje, jos giriamą akustiką pirmą kartą galės išbandyti ir elitinis Europos orkestras.
1957 m. įkurtas Hamburgo simfoninis orkestras yra laukiamas visose svarbiausiose Europos ir pasaulio koncertų salėse. Šio orkestro namai yra istorinė Hamburgo miesto salė „Laeiszhalle“, buvusi didžiausia 20-ojo amžiaus pirmoje pusėje ne tik Hamburgo, bet ir Vokietijos koncertine erdve. Kai neseniai Hamburge buvo pastatyta garsioji Elbės filharmonija, Hamburgo simfoninis orkestras rengia koncertus tiek joje, tiek ir savo istorinėje koncertų salėje.
Hamburgo simfoninis orkestras bendradarbiauja su pačiais žymiausiais atlikėjais, tokiais kaip legendinė dabarties pianistė Martha Argerich. Su ja Hamburgo orkestras nuo 2018 m. rengia „Martha Argerich Festival“, kuris šių metų birželį įvyko jau šeštą kartą – įspūdingas uždarymo koncertas Elbės filharmonijos didžiojoje salėje nuskambėjo vos prieš keletą savaičių. Orkestras taip pat rengia koncertus su tokiomis garsenybėmis, kaip pianistai Danielis Barenboimas, Kathia Buniatishvili, Martin Garcia Garcia, Brad Mehldau, Kirill Gerstein, smuikininkai Anne-Sophie Mutter, Gidonas Kremeris, Akiko Suwanai, kontrabosistas Avishai Cohen, kompozitorius ir dirigentas Tan Dun, dainininkai Thomas Hampson, Magdalena Kožena, Hector Sandoval ir daugelis kitų.
Orkestro koncertinė veikla ir programų įvairovė – įspūdinga: joje ne tik daugybė simfoninės muzikos koncertų su žymiais dirigentais ir solistais, bet ir nebylaus kino seansai su orkestro gyvai grojama muzika, o taip pat vasarą orkestro rengiami koncertai po atviru dangumi Hamburgo rotušės aikštėje. Be visa to, orkestras neretai griežia ir Hamburgo valstybinės operos pastatymuose. Nuo 2018–2019 metų sezono orkestrui vadovauja visame pasaulyje žinomas dirigentas Sylvainas Cambrelingas, kuris pakeitė 2017 m. mirusį orkestro vadovą, žymųjį britą serą Jeffrey Tate’ą.
Dabartinę Hamburgo orkestro meninę kryptį nemaža dalimi lemia jo vyriausiojo dirigento Sylvaino Cambrelingo kūrybiniai sumanymai. Įžymus prancūzų dirigentas garsėja kaip klasikinės, romantinės ir net baroko muzikos (jo ypač mėgstamas yra Jean-Philippe Rameau) interpretatorius. Tarp gausybės dirigento įrašų – Ludwigo van Beethoveno, Hectoro Berliozo, Antono Brucknerio, Antoníno Dvořáko, Carlo Orffo ir kitų klasikos autorių ryškiausių simfoninių kūrinių įrašai. Be to, S. Cambrelingas yra pripažintas operų dirigentas – jis yra dirigavęs Niujorko „Metropolitan Opera“, Milano „La Scala“, Vienos valstybinėje operoje, Čikagos lyrinėje operoje, Zalcburgo festivalyje ir kt. Taip pat jis dirbo Briuselio teatro „La Monnaie“, Frankfurto operos bei Štutgarto valstybinio operos teatro muzikos vadovu. Jam vadovaujant Frankfurto ir Štutgarto operoms, žurnalas „Opernwelt“ jas pripažino Metų operos teatrais. Be to, S. Cambrelingas daug metų dirigavo garsiam šiuolaikinės muzikos ansambliui „Klangforum Wien“. Taip pat jis koncertavo su Vienos bei Berlyno filharmonijų orkestrais, San Francisko, Klivlendo, Monrealio simfoniniais orkestrais, Los Andželo filharmonijos orkestru, Tokijo Yomiuri Nippon simfoniniu orkestru, legendiniu šiuolaikinės muzikos ansambliu „Ensemble Intercontemporain“ ir daugeliu kitų garsių kolektyvų. Tapęs Hamburgo simfoninio orkestro vyriausiuoju dirigentu (šias pareigas jis eis iki 2028 m.), S. Cambrelingas šiam orkestrui perduoda savo didžiulę klasikinės ir šiuolaikinės muzikos interpretavimo patirtį, o orkestro koncertai nuolat sulaukia pačių aukščiausių įvertinimų.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=i0iyEaFqUSA
Koncerto programa:
Unsuk Chin. Subito con forza (premjera Lietuvoje)
Wolfgang Rihm. Ernster Gesang (premjera Lietuvoje)
Justė Janulytė. Was there a Swan? (premjera Lietuvoje)
Bela Bartok. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2
Organizer: Vilniaus festivaliai, VšĮ
Organizer address: Ašmenos g. 8, Vilnius
Organizer contact information: info@vilniusfestivals.lt / +37052127364