Objektų ir kaukių teatro spektaklis ''Spąstai“

Objektų ir kaukių teatro spektaklis ''Spąstai“

Shows:

Event has passed.

Information on this page may be outdated, please check information before purchase.
Objektų ir kaukių teatro spektaklis „Spąstai“
 
Įkvėptas Stasio Eidrigevičiaus ir Jano Švankmajerio darbais, spektaklis „Spąstai“ pristato unikalų požiūrį į manipuliacijos temą. Tai objektų ir kaukių teatro kūrinys, sukurtas tarptautinės Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų komandos.
 
Spektaklio režisierė, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota menininkė Jūratė Trimakaitė, sukuria įspūdingą pasaulį, kuriame veikėja, krintanti į manipuliatoriaus tinklus, patiria įvairias manipuliacijos formas - nuo darbo rinkos išnaudojimo iki asmeninių baimių ir nerealistinių svajonių spaustų. Ji ne tik priešinasi manipuliacijai, bet ir tampa jos auka, naudodama kaukes kaip gynybos ir prisitaikymo priemonę.
 
Spektaklio veiksmui pasirinkta darbo aplinka - biuras. Todėl šiame objektų spektaklyje pasakojimą konstruoja kaukės, pagamintos iš su biuro kasdienybe, susijusių objektų: segtuvų, kavos puodelių, cukraus pakelių, žirklių, lipnios juostos ir kt.
Spektaklis „Spąstai“ kelia klausimus apie garbę, orumą ir manipuliacijos priežastis šiuolaikinėje visuomenėje. Tai vizualiai įspūdingas kūrinys, kuriame kaukės ir objektai veikia kaip priemonės atskleisti veikėjų vidinę būseną ir tarpusavio santykius. Spektaklis sulaukė tarptautinio pripažinimo ir dėmesio iš žiūrovų bei kritikų.
 
Nuo 2019 metų spektaklis „Spąstai“ aplankė tarptautinius festivalius Ukrainoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Izraelyje, kur jis buvo įvertintas kaip kūrinys su originalia vizualia kalba ir aukšta menine verte. Šiuo metu spektaklis sugrįžta į Lietuvą, unikali galimybė jį pamatyti Radviliškyje.
 
Kūrybinė komanda:
Idėjos autorės: Jūratė Trimakaitė, Kristina Mauruševičiūtė
Aktorės: Kristina Mauruševičiūtė, Vilma Raubaitė / Jūratė Trimakaitė
Režisierė: Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Jūratė Trimakaitė
Scenografė, dailininkė:  Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Cerise Guyon
Choreografė:  Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Sigita Mikalauskaitė
Dramaturgija: Joana Narvidė
Kostiumų dailininkė: Aldona Trimakienė
Kompozitorius:  Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Thomas Demay
Šviesų dailininkas: Felix Bataillou
Techninis direktorius: Julien Hatrisse, Ignas Lungevičius
Premjera – 2019 m. spalio 7 d.
Spektaklio prodiuseriai – Teatro istorijos (Lietuva) ir Le Tas de Sable - Ches Panses Vertes (Prancūzija)
 
Apie „Teatro istorijas“
 
Teatras scenines istorijas kuria nuo 2017 m. Bendradarbiaujama su poetais, lėlių teatro kūrėjais, aukščiausius šalies scenos menų apdovanojimus pelniusiais režisieriais, scenografais, dramaturgais, choreografais. Vystomi tarptautiniai projektai, rengiamos kūrybinės – edukacinės dirbtuvės, kuriami interaktyvūs, gatvės teatro spektakliai vaikams ir suaugusiems.
 

Spektaklio sklaidą finansuoja Lietuvos kultūros tarybaOrganizer: Teatro Istorijos,VšĮ

Organizer address: Užubalių g. 11-4a Vilnius Vilniaus

Organizer contact information: +370 614 11586; teatroistorijos@gmail.com